$
שוק ההון

הקורונה פוגעת ביצרניות החשמל הפרטיות: גלובל פאוור וברנמילר חותכות בשכר הבכירים

אהוד בן ש"ך יו"ר גלובל פאוור יוותר על שכרו, ניסן כספי יוותר על מחצית. שכרם של בעלי השליטה בברנמילר יקוצץ בחצי

ליאור גוטמן 13:0224.03.20

השפעות נגיף הקורונה מגיעות גם ליצרניות החשמל הפרטיות: חברת גלובל פאוור, בשליטת משפחות בן ש"ך וכספי, הודיעה על עצירת חלק מפעילויות החברה, לא כולל השלמת תחנת הכוח בבאר טוביה. כמו כן, החברה חותכת את שכר הבכירים.

 

תחת הכותרת "התאמת עלויות החברה להיקף פעילותה ולתזרים המזומנים שלה", גלובל פאוור דיווחה על כך שהיא "מקפיאה תכניות לייזום מתקני ייצור חשמל באנרגיה סולארית ובטכנולוגיות ייצור חשמל נוספות".

 

גלובל פאוור פעלה בשנים האחרונות בייזום תחנות כוח זעירות בשורת מפעלים וקיבוצים, כמו גם כמה פרויקטים סולאריים ברחבי הארץ.

 

עוד הוחלט שדמי הניהול שמשולמים ליו"ר אהוד בן ש"ך, בסכום של 15 אלף שקל לחודש, ירדו לאפס מתחילת אוקטובר הקרוב ועד לאפריל 2022. גם דמי הניהול ששולמו לניסן כספי, אחד מבעלי החברה שמוגדר כ"מנהל אסטרטגיה עסקית", הופחתו מ-80 אלף שקל ל-40 אלף, ולאותה תקופה כמו לבן ש"ך. תשלום השכר יחזור לקדמותו אם החברה לא תכלול בדו"חות שלה הערת "עסק חי".

 

יצוין כי מנכ"ל החברה חגי מילר הודיע לפני כמה ימים על התפטרותו.

 

 

תחנת הכוח בבאר טוביה, שעתידה לספק כ-450 מגה וואט, ממשיכה להתקדם כרגיל והיא צפויה לפי דיווחי החברה לפעול בסוף השנה הזו.

 

 

אהוד בן ש"ך וניסן כספי. השכר יקוצץ אהוד בן ש"ך וניסן כספי. השכר יקוצץ

 

במקביל, חברת ברנמילר, שפועלת בפיתוח תחנות כוח "ירוקות" שכוללות גם טכנולוגיה לאגירת אנרגיית חום, הודיעה הבוקר כי "תחת מגבלות השעה ותזרים המזומנים, החברה נוקטת במספר צעדים על-מנת לצמצם את הוצאותיה ולייעל את פעילותה", ולכן חברי הדירקטוריון ויתרו ויתור מוחלט שאינו מוגבל בזמן על שכרם.

 

 

שכרם של ניר ברנמילר ודורון ברנמילר, המכהנים כמשנה למנכ"ל וכדירקטורים (בניו של אבי ברנמילר, בעל השליטה בחברה) יקוצצו ב-50%. שכרם של חברי הנהלת החברה ועובדים בכירים, שאינם מקרב בעל השליטה או קרוביו, יופחת בשיעור של 40%. כמו כן תהיה הפחתה מדורגת בשכר העובדים בשיעור משתנה בין 10% ל-30% בהתאם לגובה השכר.

x