$
שווקי חו"ל

המצב מחייב: בואינג מפסיקה את חלוקת הדיווידנד

ענקית התעופה, הנתונה כבר לקשיים בעקבות קרקוע מטוסי ה-737 מקס, הודיעה על שורת צעדים כמו ביטול תשלומים למנכ"ל והמשך הפסקת הרכישה החוזרת של מניותיה - זאת במטרה לזכות בערבויות ממשלתיות בסך 60 מיליארד דולר לפחות

שירות כלכליסט 09:5121.03.20
בעקבות התפשטות הקורונה וביטולי הטיסות ההמוניים בארה"ב: בואינג הודיעה אתמול (ו') שבכוונתה לבטל תשלומים למנכ"ל, להשהות את חלוקת הדיווידנדים שלה ולהאריך את ההפוגה בביצוע רכישה חוזרת של מניות. החלטתה של בואינג דומה לצעדים נוספים שננקטו ע"י חברות התעופה הגדולות בארה"ב במטרה לזכות בחבילות סיוע ממשלתיות.

 

 

 

בואינג מסרה שהיא מעוניינת בערבויות להלוואות בגובה של לפחות 60 מיליארד דולר מממשלת ארה"ב. זאת על מנת להניע מחדש את שרשרת האספקה שלה, ולאחר שכבר נכנסה למשבר הנוכחי במצב קשה בעקבות קרקוע מטוסי ה-737 מקס שלה מאז מרץ 2019 בשל בעיות בטיחות. 

 

בואינג 737 מקס. צרה על צרה בואינג 737 מקס. צרה על צרה צילום: David Ryder

 

"בואינג נעזרת בכל משאביה כדי להמשיך את הפעילות, לתמוך בכוח העבודה שלה ובלקוחותיה, ולקיים המשכיות של שרשרת האספקה לאורך משבר הקורונה ואחריו", כך מסרה החברה אתמול.

 

מה דעתך על מניית BOEING:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברי הקונגרס הדמוקרטים ומספר רפובליקנים התעקשו להטיל מגבלות על תשלום לבכירים, רכישות חוזרות של מניות וחלוקת דיווידנדים, כתנאי לכל סיוע ממשלתי. אתמול אמר הנשיא דונלד טראמפ שדרוש הטלת מגבלות כאלה על כל חברה שתקבל סיוע. "כשקיצצנו במסים, וכשהן לקחו את הכסף וקנו בחזרה מניות שלהן, זו לא בנייה של האנגרים ולא רכישה של מטוסים, זה לא סוג הדברים שאני רוצה שיעשו", דברי טראמפ, "אין לי בעיה עם איסור על רכישת מניות חוזרת – למעשה אני אדרוש שלא יתבצעו כאלה. אני לא רוצה שהן ייקחו מאות מיליוני דולרים וישתמשו בהם כדי לקנות בחזרה את המניות שלהן, כי זה לא לעשות כלום".

 

בואינג, שהשהתה את תוכנית הרכישה החוזרת של מניותיה באפריל שעבר – בשיאו של משבר ה-737 מקס - אמרה שבכוונתה להמשיך במגמה זו "עד להודעה חדשה".

 

צעדים בבנקאות

בנק וולס פארגו הודיע אתמול שהוא משהה את מכירות נכסי המגורים המעוקלים, הפינויים ועיקולי כלי הרכב עקב התפרצות נגיף הקורונה. הבנק אמר גם שהוא סוגר זמנית חלק מסניפיו, משנה את שעות הפעילות של סניפים אחרים, ומבצע הצבה מחדש של עובדים. במקביל הוא מגדיל את תרומתו לצדקה ל-175 מיליון דולר.

 

הבנק מציע גם פטורים מעמלות, דחיות תשלום וסיוע נוסף ללקוחות שלוו ממנו כסף ויבקשו זאת. מנכ"ל הבנק, צ'רלי שארף, אמר לקונגרס בשבוע שעבר שכ-62 אלף מעובדי הבנק כבר עובדים מהבית.

x