$
בורסת ת"א

יבואנית רנו על השפעת הקורונה: "החרפת האירוע עלולה להשפיע לרעה על המכירות"

קבוצת קרסו היא יבואנית הרכב הראשונה המפרסמת אזהרה על ההשלכות השליליות של המגיפה: "עלולה לחול ירידה בביקוש לשירותי השכרה וליסינג נוכח צמצום כח אדם, הגבלת התנועה של תיירים, וקושי בגיוס כספים על ידי חברות ההשכרה והליסינג"

תומר הדר 08:3818.03.20

יבואן רכב ישראלי ראשון מפרסם הודעה המתריעה מפני ההשפעות השליליות של מגיפת הקורונה על הפעילות - קבוצת קרסו, יבואנית רנו וניסאן, הציגה הבוקר (ד') בדיווח לבורסה אזהרה מפני השלכות המגיפה.  

לפי הודעת הקבוצה: "התמשכות האירוע או החרפתו עלולים להביא להשפעה מהותית לרעה על יצרני הרכב עמם החברה קשורה בהסכמי הפצה ובהתאם על יכולתם לספק כלי רכב  או על התנאים המסחריים בהם יירכשו כלי רכב וחלקי חילוף, על היכולת לספק חלקי חילוף וכיוב'".

 

מה דעתך על מניית קרסו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

קבוצת רנו-וניסאן הודיעה בימים האחרונים על סגירת מפעלים (ולאחרונה חשף כלכליסט כי חברות השכרה עצרו השנה את רכישות הפסח בעקבות הפגיעה בתיירות) וקרסו מתייחסת גם לאי הוודאות הנובעת מסגירה זו לגבי פעילותה שלה. "נוכח חוסר הוודאות ביחס להמשך סגירה או צמצום פעילותם של מפעלי רכב נוספים מהם רוכשת החברה כלי רכב, החברה בוחנת את הדברים, ובשלב זה אין בידיה להעריך את היקף ההשפעה על פעילותה. בנוסף, לא ידוע לחברה על השפעה של האירוע ביחס לאספקת חלפים לכלי רכב אותם משווקת החברה". 

 

באופן ספציפי, קרסו מציינת את הההשפעה לרעה של המצב על המכירות, בשל ירידה חדה בביקושים, של תיירים, של לקוחות פרטיים ושל הגופים הגדולים בליסינג.  "להערכת החברה, בטווח הקצר, החרפת האירוע והצעדים בהם נוקטת הממשלה למיגורו, עלולים להשפיע לרעה על פעילות מכירת כלי רכב חדשים ומשומשים, שירותי הליסינג ללקוחות פרטיים וללקוחות מוסדיים".

 

קרסו מוסיפה: " עלולה לחול ירידה בביקוש לשירותי השכרה וליסינג נוכח צמצום כח אדם, הגבלת התנועה של תיירים, קושי בגיוס כספים על ידי חברות ההשכרה והליסינג וביכולת עמידה בתשלומים, ועוד. השפעה זו אף עלולה לבוא לידי ביטוי גם באספקת שירותי ליסינג, השכרה ומכירת כלי רכב משומשים באמצעות חברות בנות של החברה".

 

בהודעתה של קבוצת קרסו לבורסה לא מוזכר עניין חשוב אחד - רכישת קל אוטו תמורת נטילת ההתחייבויות של חברת הליסינג, שעומדות על 1.45 מיליארד שקל.

הודיעה כי כי תיקח על עצמה את חובות חברת הליסינג, בגובה 1.45 מיליארד שקל.

 

איציק וייץ מנכל קרסו איציק וייץ מנכל קרסו צילום: עמית שעל

 

x