בורסת ת"א

נגיף הקורונה

ישראכרט: "החברה חווה קיטון בפעילות וצופה הרעה מהותית בהכנסות"

חברת כרטיסי האשראי פירסמה עדכון של ההשלכות הצפויות עליה בעקבות הסגר שמוטל בהדרגה על משקי הבית בשל התפשטות נגיף הקורונה; ישראכרט דיווחה על ירידה בפעילות בעיקר בתחומי התיירות והתעופה, וציינה כי אין באפשרותה להעריך כרגע את השפעת המגיפה על הדוחות

רחלי בינדמן 13:5515.03.20

חברות כרטיסי האשראי הן נפגעות משמעותיות מהמשבר הנוכחי שיוצרת מגיפת הקורונה. זאת על רקע הירידה החדה בצריכה הצפויה של משקי הבית, בשל ההתכנסות וההסתגרות והימנעות מיציאה למקומות בילוי, טיסות לחו"ל ותרבות הצריכה.

 

ישראכרט עידכנה היום (א') את הבורסה בתל אביב על השלכות הסגר שהמדינה מתחילה להטיל בהדרגה על משקי הבית על הפעילות העסקית שלה. "נוכח התמשכות התפשטותו של וירוס הקורונה, החברה חוות קיטון בפעילות לעומת התקופות המקבילות בשנים קודמות, בעיקר בתחומים מסוימים, כגון: תיירות ותעופה, וצופה כי לתוצאות הנחיות הממשלה והגורמים המוסמכים בקשר לכך מיום 14 במרץ 2020 ,ובכללן בדבר סגירת מקומות תרבות ופנאי, עשויה להיות השפעה מהותית לרעה על הכנסות הקבוצה ורווחיותה בשנת 2020" נכתב בדיווח.

 

מהשפעות מגיפת הקורונה: רכבת ישראל ריקה מהשפעות מגיפת הקורונה: רכבת ישראל ריקה צילום: עופר צור

 

 

 "כמו כן, וכתלות, בין היתר, בהנחיות שיינתנו בהמשך, בצעדים שיינקטו ובהמשכה של מגפת הקורונה, תיתכן השפעה לרעה על תוצאות הקבוצה ועל תכניות הצמיחה שלה בהמשך. נכון למועד זה, אין ביכולתה של החברה להעריך באופן ודאי את השפעת המגפה על תוצאות הקבוצה, אך החברה ממשיכה לעקוב אחר ההנחיות ואחר מצב המשק, ונוקטת פעולות שונות שמטרתן לצמצם את השפעת הפגיעה של משבר הקורונה בקבוצה ככל שניתן". נמסר.

 

חברות כרטיסי האשראי מושפעות מהשלכות המשבר בשני אופנים מרכזיים - פעילות התשלומים והסליקה נפגעת קשות כתוצאה מירידה בצריכה ובמקביל תיקי האשראי שמעמידות החברות עלולים לספוג הפסדים ומחיקות על רקע קושי של משקי הבית לעמוד בהתחייבויות.

 

חברת מקס מצטרפת לדחיית ההלוואות

 

בתוך כך הודיעה חברת כרטיסי האשראי מקס (לשעבר לאומי קארד) כי תאפשר ללקוחות עסקיים שנטלו הלוואה לדחות את תשלומי ההלוואה (קרן וריבית) עד תקופה של שלושה חודשים ללא ריבית, מהלך שכבר בוצע על ידי כאל בשבוע שעבר. בנוסף, מחזיקי כרטיס אשראי ביזנס יוכלו לדחות עסקאות בכרטיס ללא עמלה, צעד אשר יאפשר מרווח תזרימי לתקופה של שלושה חודשים.

 

בנוסף, כיוון שהתנועה בחנויות הפיזיות מצטמצמת, מציעה מקס לבעלי עסקים להמשיך את הפעילות העסקית שלהם מכל מקום ובכל זמן, זאת באמצעות סליקה דיגיטלית המאפשרת קבלת תשלום מרחוק. לקוחות שיצטרפו לשירות זה באופן דיגיטלי באתר max עסקים, לא ישלמו עלויות מסוף והקמה, כמו גם עמלת סליקה למשך חודש.

 

לקוחות פרטיים יוכלו לנהל את ההוצאות בכרטיס האשראי שלהם ע"י פריסת העסקאות לשלושה תשלומים ללא ריבית. בנוסף, החברה גיבשה עבורם סל הטבות בתחום משלוחי מזון בטייק אווי ובעולמות הפנאי והבילוי בבית. מקס מנסה לצמצם את הירידה הצפויה בהכנסות כתוצאה מהקטנת הצריכה דרך מבצעים שיפתו את הלקוחות להמשיך לצרוך גם מהבית.

x