$
בורסת ת"א

חברת הנדל"ן האמריקאית סטארווד נכנסת להסדר חוב

חברת הקניונים של בארי שטרנליכט רשמה נסיגה עקבית בביצועים העסקיים בשמונת הדוחות הרבעוניים האחרונים שפרסמה - מחזיקי האג"ח דרשו בחודשים האחרונים הערכת שווי נוספת לזו שנעשתה מטעם החברה אך סטארווד דחתה את הדרישה

יניב רחימי 09:1010.03.20

בדרך להסדר חוב: חברת הנדל"ן האמריקאית סטארווד, שגייסה חוב באמצעות הנפקת אגרות חוב בבורסה בתל אביב במרץ 2018, מנהלת מגעים עם הנאמן, רזניק פז נבו, לצורך גיבוש הסכמות עם מחזיקי האג"ח  בנוגע לחובותיה כלפיהם - החוב של סטארווד למחזיקים עומד על 910 מיליון שקל. 

סטארווד מחזיקה בשבעה קניונים בארצות הברית, ובחודשים האחרונים מחזיקי אגרות החוב טענו באמצעות עו"ד גיא גיסין ויעל הרשקוביץ שהשווי האמיתי של נכסי החברה האמריקאית נמוך מכפי שהוא מופיע במאזניה. המחזיקים דרשו שהחברה תאפשר ותממן הערכת שווי נוספת על ידי מעריך שווי מטעם הנושים, אולם סטארווד טענה שיש כבר ארבע הערכות שווי ושאין צורך בהערכות שווי נוספות.

 

"אני מעריך שהלכתם למעריכי שווי שיתנו לכם את התוצאה שאתם רוצים. אתם מחפשים סיבה להראות שהחברה הפרה תנאי", נאמר על ידי נציג החברה באספה מחזיקי האג"ח שהתקיימה באוקטובר 2019.

 

החולשה בביצועים העסקים של הקניונים שבבעלות סטארווד ניכרת בדוחות הכספיים של החברה. לאורך השנתיים שחלפו מיום ההנפקה, סטארווד לא פספסה אף הזדמנות להציג שחיקה בתוצאותיה העסקיות והרעה בפעילות של שבעת הקניונים שבבעלותה - הירידה ברווח התפעולי הנקי (NOI) משתקפת בכל אחד משמונת הדוחות הכספיים שהוציאה סטארווד החל ממרץ 2018 ועד היום.

 

בעלת השליטה בחברת ה-BVI סטארווד שגייסה את החוב בישראל היא סטארווד קפיטל של בארי שטרנליכט, מחברות הנדל"ן המובילות בעולם שמנהלת נכסים בשווי של יותר מ-60 מיליארד דולר. זהות בעלת השליטה תרמה לביטחון של המשקיעים שרכשו את אגרות החוב של סטרווד בהנפקה. סביר להניח שמחזיקי האג"ח ידרשו הזרמת הון כחלק מהמשא ומתן על הסדר החוב בחברה.

 

אגרות החוב של סטארווד כבר מבטאות את המצוקה של החברה והן נסחרות במחיר של 22.86 אגורות ובתשואה של 82.5% שמגלמת את ההערכה של המשקיעים שהחברה לא תעמוד בהתחייבויותיה.

 

 

בארי שטרנליכט בעל השליטה בסטארווד בארי שטרנליכט בעל השליטה בסטארווד צילום: Bloomberg

 

x