מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

קורונה והשווקים: תתכוננו, זו רק ההתחלה

תנודתיות חריפה במניות, מצוקת אשראי אצל חברות קטנות ובינוניות והתחלה של סבבי פיטורים. אלו הנזקים של הקורונה עד כה וזה עוד לפני שקיבלנו את הנתונים הרשמיים לרבעון הראשון של 2020. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 92

שי סלינס 17:3905.03.20

רב הנסתר על הגלוי - זה ככל הנראה תיאור המצב המדויק ביותר לגבי התפשטות נגיף הקורונה בעולם נכון לרגע זה. ולא, אין מדובר רק על התחום הבריאותי - אלא בעיקר בכל מה שקשור בהשפעה על הכלכלה העולמית.

 

 

 

 

התנודתיות בשווקים שכל כך חריגה בימים האחרונים, מזכירה לוותיקי הסוחרים את המשבר של 2008 - לפחות ברמת החוסר ודאות. הסוחרים אינם יודעים האם יקרסו היום תשואות האג"ח הממשלתיות, האם הדולר ישנה פתאום כיוון ויצלול ובטח שאינם מצליחים לנחש שדווקא ביום שבו הפד יוריד במפתיע את הריבית - השווקים יקרסו.

 

ולא רק השווקים. גם לגבי הכלכלה הריאלית ההערכות נוטות לחוסר ודאות. אין לנו באמת מושג מה יהיו ההשפעות הכלכליות של משבר הקורונה, בטח לפני פרסום הנתונים הרשמיים של הרבעון הראשון. כלומר, אנחנו יודעים כי הנתונים יהיו חלשים אולם אין לנו מושג עד כמה. העלייה החדה בהתפשטות הנגיף רק מרחיבה עוד יותר את ההשפעות על שלל ענפים בשלל מדינות ונראה כאילו אנחנו מביטים רק על קצה הקרחון.

 

בפרק ה-92 של פודקאסט מנועי דיברנו על דברים אלו וניסינו להבין לאן הכלכלה הולכת מכאן.

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 צילום: שאטרסטוק, שאול גולן

 

 

x