שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

ברינקס העולמית רוכשת את פעילות G4S תמורת 860 מיליון דולר

רכישת החברה, המתמחה בשירותי בלדרות מאובטחת וניהול מזומן, צפויה להכניס את ברינקס ל-14 שווקים חדשים ברחבי העולם ולייצר מנועי צמיחה נוספים; הכנסותיה של G4S בשנת 2019 הסתכמו בכ-800 מיליון דולר; דאג פרץ, נשיא ומנכ"ל ברינקס העולמית: "עסקה זו מייצגת את הרכישה הגדולה ביותר של ברינקס עד כה"

שירות כלכליסט 14:0427.02.20

חברת ברינקס העולמית (נסחרת בניו יורק), המתמחה בפתרונות לוגיסטיים מאובטחים וניהול מזומן, הודיעה אתמול (ד') כי תרכוש את פעילות המזומן של G4S (נסחרת בלונדון), חברה גלובלית המתמחה בשירותי בלדרות מאובטחת וניהול מזומן, בעלות של כ-860 מיליון דולר.

 

פעילות G4S הניבה בשנת 2019 הכנסות בסך 800 מיליון דולר, רווח תפעולי של 85 מיליון דולר ומכפיל EBITDA של 7.5 עם תחזית EBITDA של כ-115 מיליון דולר. רכישה זו תאפשר לברינקס להיכנס ל-14 שווקים נוספים בעולם והיא איננה כוללת את פעילות הקמעונאות וניהול המזומן של G4S בבריטניה, דרא"פ ומספר שווקים קטנים יותר, ביניהם ישראל.

 

 

חברת האבטחה G4S ניקוסיה קפריסין חברת האבטחה G4S ניקוסיה קפריסין צילום: בלומברג

 

הרכישה תבוצע במספר שלבים, כשבשלב הראשון, למעלה ממחצית שווי העסקה צפוי להיסגר ב-60 הימים הקרובים, ושאר חלקי העסקה ייסגרו עד סוף 2020, פרק הזמן המוערך כדרוש להשגת רישיונות נדרשים ואישורים נוספים. הרכישה כוללת ניהול מערכי מזומנים ב-14 שווקים חדשים: הולנד, מלזיה, רומניה, בלגיה, אירלנד, כווית, צ'כיה, הפיליפינים, הרפובליקה הדומיניקנית, קפריסין, ליטא, אסטוניה ולטביה.

 

הרכישה תמומן באמצעות מזומן וחוב ממסגרת האשראי הקיימת של החברה. ברינקס עשויה לפנות בהמשך גם לשווקי החוב בארה"ב ואירופה כדי להגדיל את יכולת ההלוואות שלה. רכישה זו היא ה-14 במספר שביצעה ברינקס מאז מרץ 2014. יחד, סך עסקאות אלו יסתכמו בסך של 1.95 מיליארד דולר וצפויות לייצר EBITDA של 6.5 ותחזית EBITDA של כ-300 מיליון דולר.

 

דאג פרץ, נשיא ומנכ"ל ברינקס העולמית: "עסקה זו מייצגת את הרכישה הגדולה ביותר של ברינקס עד כה והיא ממחישה פעם נוספת את גישתנו להשקעות עם ערך מוסף. הרכישה של מערך המזומן של G4S מתאימה אסטרטגית לברינקס ותספק תשתית איתנה לצמיחה משמעותית. הרכישה תאפשר לנו להרחיב את האסטרטגיה המוכחת שלנו להכנסות אורגניות ורווח תפעולי לתוך 14 שווקים חדשים הכוללים שווקים עתירי מזומנים ושווקים מתפתחים באסיה ובמזרח אירופה. בנוסף, דריסת הרגל הגלובלית שלנו צפויה לספק נתיבים חדשים לצמיחה מואצת בעת שנתחיל להוציא לפועל את היוזמות האסטרטגיות הבאות שיעמיקו את החדירה הגלובלית שלנו לאקוסיסטם של המזומנים באמצעות פתרונות חדשניים עם שולי רווח גבוהים. אנו מצפים לביצוע הרכישה, ליישום התוכניות האסטרטגיות שלנו וליצירת צמיחה משמעותית בהכנסות וברווחים".

 

ישי צוויקל, נשיא ברינקס ישראל: "ברינקס העולמית מפגינה חוסן וממשיכה לייצר מנועי צמיחה חדשים בכל העולם. אני מברך על חיזוק יכולות החברה בתחום הבלדרות המאובטחת וניהול שרשרת המזומנים וזאת לצד כניסה לעולמות חדשים שהתרחשו בשנים האחרונות ועוד עתידים להגיע".

x