שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

רשות ני"ע בארה"ב חוקרת את השקעתה של אלטריה בג'ול

יצרנית מרלבורו רשמה מחיקת ערך של 8.6 מיליארד דולר על השקעתה בג'ול ב-2018. ה-SEC בודקת האם חשפה כראוי בפני בעלי המניות את הסיכונים הכרוכים בהשקעה

שירות כלכליסט 22:2322.02.20

הרגולטור בארה"ב פתח בחקירה בנוגע להשקעתה של יצרנית סיגריות מרלבורו, קבוצת אלטריה האמריקאית, ביצרנית הסיגריות האלקטרוניות ג'ול - כך מסר אדם המקורב לעניין לסוכנות הידיעות רויטרס.

 

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, רשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) חוקרת האם אלטריה חשפה כראוי את הסיכונים לבעלי המניות שלה, כאשר בשנת 2018 רכשה 35% ממניות ג'ול תמורת 12.8 מיליארד דולר.

 

 

רשות ניירות ערך הוציאה צווי זימון לג'ול, שעליהם כבר הגיבה החברה, כך על פי המקור. ג'ול העבירה לידי הרשות מסמכים שכוללים תכתובת עם אלטריה ותחזיות פיננסיות שג'ול שיתפה עמה לפני העסקה. אלטריה רשמה מחיקת ערך של 8.6 מיליארד דולר מאז השקיעה בג'ול בדצמבר 2018, שהורידו את ערך השקעתה ל-4.2 מיליארד דולר נכון לסוף 2019.

מרלבורו מרלבורו צילום: בלומברג

 

ב-20 בינואר השנה ירדה מניית אלטריה בוול סטריט לאחר הדוחות, ולאחר מחיקת ענק של האחזקה שלה ב-ג'ול הקבוצה ביצעה מחיקת ערך חדה של 66% באחזקה שלה ובמקביל הודיעה על שינוי בתנאי ההשקעה שלה בג'ול, ובמסגרת זו היא מפסיקה לספק לה כל שירות שעוגן בהסכם (למעט בעניינים רגולטוריים). אלטריה הוסיפה עוד כי עקרונית היא יכולה להשתחרר מהמחויבות של אי תחרות שלקחה על עצמה בהסכם עם ג'ול.

 

במרץ אשתקד דווח בכלכליסט כי  אלטריה סגרה את הפעילות של יצרניות הסיגריות האלקטרוניות הישראלית גרינסמוק (Green Smoke). לצד סגירת החברה הישראלית הפסיקה אלטריה גם את פעילות מותג הסיגריות האלקטרוניות מארקטן (Markten) שאותו הקימה ב־2014.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x