$
שווקי חו"ל

עסקת אלטריה-ג'ול: כל אחד מ-1,500 עובדי ג'ול יקבל בונוס של 1.3 מיליון דולר בממוצע

במסגרת עסקת הענק שבה רוכשת יצרנית מרלבורו 35% ממניות יצרנית הסיגריות האלקטרוניות ב-12.8 מיליארד דולר, מסתכם הבונוס הכולל לעובדי ג'ול ב-2 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 16:3121.12.18

1,500 העובדים של חברת ג'ול (Juul) יקבלו בונוס של שני מיליארד דולר מחברת אלטריה (Altria), כלומר ממוצע של 1.3 מיליון דולר לכל אחד מהם. זאת כחלק מהשקעה של 12.8 מיליארד דולר של ענקית הטבק ביצרנית הסיגריות האלקטרוניות, כך אמרו אנשים המקורבים לעסקה ל-CNBC.

 

הבונוס ישולם בתור דיבידנד מיוחד כחלק מהעסקה, שעליה הוכרז אתמול. סכום הבונוס המדויק שיקבל כל עובד תלוי במספר גורמים, כולל הוותק שלו בחברה ומספר המניות שבבעלותו.

 

ג'ול מקבלת את הסכום כחלק מהעסקה, והיא זאת שהחליטה לחלוק אותו עם עובדיה. 35% אחוז המניות של ג'ול שנמצאים בידי אלטריה מעריכים את שוויה של הראשונה ב-38 מיליארד דולר.

 

ג'ול ג'ול צילום: בלומברג

 

 

אתמול כאמור דווח כי אלטריה גרופ (Altria Group), שבבעלותה מותג הסיגריות מרלבורו, אישרה כי בכוונתה להשקיע 12.8 מיליארד דולר בסטארט-אפ הסיגריות האלקטרוניות ג'ול לבס (Juul Labs). ההשקעה תעניק לה אחזקה של 35% בחברה, ששווייה מוערך ב-38 מיליארד דולר.

 

"אנחנו נוקטים בפעולות משמעותיות כדי להתכונן לעתיד שבו מעשנים בוגרים יבחרו באופן גורף מוצרים אלקטרוניים לא דליקים על פני סיגריות, ולכן משקיעים 12.8 מיליארד דולר בג'ול", מסר מנכ"ל אלטריה, הווארד ווילארד. "אנחנו מאמינים שהעבודה עם ג'ול לזירוז המשימה שלה תיטיב בטווח הארוך עם המעשנים ובעלי המניות שלנו".

 

ג'ול חולשת על 75% משוק הסיגריות האלקטרוניות, כאשר עיקר הצמיחה שלה התרחשה בשנה האחרונה. לפי מקורבים, הכנסותיה עומדות על 1.5 מיליארד דולר. על פי תנאי העסקה, אלטריה תוסיף קופונים לקניית סיגריות של ג'ול לאריזות מלבורו, ולמותגים האחרים שבבעלותה. היא גם תפנה לה חלק מהמקום על המדפים בחנויות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x