$
שוק ההון

קרן פורטיסימו השלימה גיוס של קרן חמישית בהיקף של 650 מיליון דולר

הקרן הוקמה בידי יובל כהן לפני 15 שנה ועד היום גייסה 1.6 מיליארד דולר. בגיוס הנוכחי השתתפו גופים מוסדיים ישראלים אבל גם זרים, בעיקר מארה"ב ואירופה

גולן חזני 13:0204.02.20

קרן פורטיסימו השלימה גיוס של קרן חמישית בהיקף של 650 מיליון דולר. בגיוס השתתפו גופים מוסדיים ישראלים אבל גם זרים, בעיקר מארה"ב ואירופה.

 

 

 

הקרן הוקמה בידי יובל כהן לפני 15 שנה ועד היום גייסה 1.6 מיליארד דולר, כולל הגיוס הנוכחי, והיא הקרן השנייה בגודלה בארץ אחרי פימי. הקרן הראשונה גייסה 80 מיליון דולר ב- 2004. הקרן השנייה גייסה 110 מיליון דולר ב- 2008. הקרן השלישית גייסה 265 מיליון דולר ב- 2012. הקרן הרביעית גייסה 470 דולר ב- 2015.

 

צוות ההשקעות של פורטיסימו קפיטל כולל מלבד כהן גם את אלי בלט, שמוליק בראשי, מרק לזניק, יוחאי הכהן, יואב היינמן, אורי זהבי, איתמר עפל ואורי נייער.

 

יובל כהן, יו"ר פורטיסימו יובל כהן, יו"ר פורטיסימו צילום: עמית שעל

 

פורטיסימו רשמה אקזיטים של מאות מיליוני דולרים בהנפקת חברת ההדפסה קורנית, הנפקת סודה-סטרים, נור מיקרופרינטס, סטאר הום ודיפטק.

 

יובל כהן, מייסד ושותף מנהל בקרן פורטיסימו, אמר כי "הגיוס הנוכחי שהושלם בזמן קצר כלל ברובו הגדול משקיעים מוסדיים ותיקים ששותפים עמנו שנים רבות לצד מספר משקיעים בינלאומיים חדשים בעלי מוניטין. השתתפותם הינה הבעת אמון באסטרטגית ההשקעה של פורטיסימו, בעבודת הצוות וביכולת המוכחת של הקרן להשביח את ערך החברות שלה".

x