$
בורסת ת"א

טיב טעם תוריד מחירים של אלף מוצרים לרמת מחירי שופרסל דיל

המהלך יחול רק בסניפי הרשת הגדולים ולא בחנויות הסיטי הממוקמות במרכזי הערים; לטענת טיב טעם, בחלק מהסניפים תהיה הוזלה בשיעור של כ-5-10% משופרסל דיל; בתוך כך, החליטה הרשת על הפסקת פעילות חברת ישרקו, הפועלת בתחום הייבוא בקטגוריית הבשר והעוף הטרי

נורית קדוש 18:0027.01.20

שנה לאחר שהדיח את חתנו לשעבר עדי כהן מתפקיד מנכ"ל טיב טעם ולקח על עצמו את ניהול החברה, פועל בעל השליטה חגי שלום בניסיון לשנות את תפיסת המחיר של הרשת, להרחיב את מעגל הלקוחות ולהגדיל את מחזור המכירות. על רקע זה יוצאת טיב טעם במהלך להורדת מחירי 1,000 המוצרים המרכזיים בסל הקניות לרמת התמחור של שופרסל דיל.

 

בטיב טעם טוענים כי בחלק מהסניפים תהיה הוזלה בשיעור של כ-5-10% משופרסל דיל, בהתאם לרמת התחרות האזורית. המהלך יחול רק בסניפי הרשת הגדולים ולא בחנויות הסיטי הממוקמות במרכזי הערים. בטיב טעם מצפים שהמהלך יגרום ללקוחות לבצע את כל סל הקנייה ברשת ולא רק כקניות השלמה. זאת, בנוסף לכך שהורדת המחירים תביא לעלייה בהיקף המכירות של מוצרי הליבה, כמו גם של מוצרים אחרים וע"י כך להגדלת הרווחיות האבסולוטית בשקלים על חשבון הרווחיות הגולמית באחוזים.

 

 

סניף טיב טעם סניף טיב טעם צילום: אלעד גוטמן

 

במסגרת המהלך, תשנה טיב טעם את מדיניות מועדון הלקוחות ותאפשר הצטרפות חינם לכל החיים, ללא צורך בחידוש, לצד מבצעים בלעדיים לחברי המועדון, הטבות וקופונים אישיים. להערכת החברה, המהלך יאפשר עלייה חדה במספר חברי המועדון, כשהיעד עומד על 300 אלף חברים בסוף השנה. במקביל, בוחנת החברה הקמת מועדון כרטיס אשראי.

 

בתוך כך, החליטה טיב טעם על הפסקת פעילות חברת ישרקו, הפועלת בתחום הייבוא בקטגוריית הבשר והעוף הטרי, וכן, על העברת פעילות הדגים הטריים, כמעט במלואה מישרקו לחברת הבת סנפי. זאת, במקביל לחיזוק כוחה בשאר מוצרי הייבוא, תוך הצבת יעדי חיסכון ברכש, התייעלות בניהול המלאי ושינוי והתאמת המבנה הארגוני באגפי החברה שיוביל גם לאופטימיזציה במכירות וגם לחיסכון בעלויות התפעוליות.

 

הורדת המחירים - צעד שטיב טעם נוקטת זאת הפעם השלישית בשנים האחרונות, עד כה ללא הצלחה. זאת, במקום לחזק את הבידול של הרשת הלא כשרה, הפתוחה בשבת ומציעה מגוון רחב של מוצרים שלא ניתן להשיג בשאר רשתות השיווק.

x