שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

קבוצת דיויד שילד קיבלה רישיון ביטוח מרשות שוק ההון

לא מדובר בבשורה גדולה לציבור, שכן עד היום פעלה דיויד שילד על בסיס רישיון המבטח של הפניקס. בשלב זה מחירי הביטוח לא צפויים לרדת

רחלי בינדמן 14:3519.01.20

משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, העניק היום (א') רישיון לקבוצת הביטוח דיויד שילד (DavidShield), שעד היום פעלה על בסיס רישיון המבטח של הפניקס.

 

דיויד שילד נוסדה בשנת 1999 ומשווקת מוצרי ביטוח לישראלים (בעיקר ביטוחי נסיעות) וכן ביטוחי בריאות לאזרחים זרים מחוץ למדינת האם שלהם, השוהים בחו"ל תקופה ארוכה שזו הפעילות המרכזית שלה.

 

להבדיל ממתן הרישיונות לחברת הביטוח הדיגיטליות ליברה ולחברת ווישור (weSure) שניתנו לפני שנה, הפעם לא מדובר בבשורה גדולה לציבור המבוטחים שעד כה רכשו דרך דיויד שילד את ביטוח הנסיעות שלהם לחו"ל, המוכר יותר תחת המותג "פספורטקארד" שקיים מאז 2014 מבלי בהכרח לדעת שהרישיון של הביטוח הגיע מהפניקס. עד כה פעלה פספורטקארד כסוכנות ביטוח ששיווקה את הביטוח על בסיס רישיון הביטוח של הפניקס אך תחת מותג נפרד ועצמאי.

 

 

אייל בן שלוש, ישמש יור דיויד שילד אייל בן שלוש, ישמש יור דיויד שילד צילום: גיא אסיאג

 

כדי שהמהלך של היציאה לעצמאות של דיויד שילד מהסתמכות על הביטוח של הפניקס והפיכה למבטח עצמאי יניב פרי לציבור הרחב, נדרשת כמובן הוזלת תעריפים, מה שלא בטוח כלל שיקרה בקרוב, שכן החברה אף הצהירה כי תמשיך לשווק את ביטוחי הנסיעות שלה, מהיקרים בשוק, דרך סוכני הביטוח.

 

היתרון של פספורטקארד על פני ביטוחי הנסיעות המתחרים של חברות ביטוח אחרות, הוא שהביטוח מעניק למבוטח כרטיס אשראי שמוטען ע"י הלקוח וניתן לשלם דרכו מיידית מול שורה של נותני שירותים רפואיים. זאת להבדיל מתשלום על ידי המבוטח מראש ומרדף אחרי חברת הביטוח להשיב את הכסף.

 

בשלב זה דיויד שילד תמשיך להתמקד בביטוח נסיעות לחו"ל אך הבהירה כי תתרחב בעתיד לביטוחים נוספים.

 

על רקע היציאה לעצמאות והתנתקות מהפניקס מונה לחברת הביטוח החדשה יו"ר – אייל בן שלוש, בעבר המפקח על הביטוח. המנכ"ל יהיה רן מזרחי, בכיר בקבוצת דיויד שילד.

x