$
בורסת ת"א

משרד המשפטים: דסק"ש של אדוארדו אלשטיין מפרה את חוק הריכוזיות

משרד המשפטים הודיע לחברה כי האחזקות שלה בגב ים אינן מהוות ירידה משליטה - ולפיכך זוהי שכבה שלישית אסורה. יפנה לבית המשפט למנותץ נאמן למכירת אחזקות החברה בגב ים

גולן חזני 13:1513.01.20

טלטלה בקבוצת דסק"ש של אדוארדו אלשטיין: משרד המשפטים הודיע לנכסים ובניין שבשליטת דסק"ש חברה כי היא עשויה להיחשב כמפירה של חוק הריכוזיות מאחר שגם לאחר ירידת אחזקותיה בגב ים, היא לא ירדה משליטה בחברה -ולפיכך זוהי שכבה שלישית אסורה לפי החוק. 

 

לפי הדיווח של נכסים ובניין, היא ממשיכה לשלוט בחברת שכבה אחרת, לפי עמדת משרד המשפטים והמשרד מתכוון לפנות לבית המשפט כדי למנות נאמן למכירת אחזקות נכסים ובניין בגב ים.

 

נכסים ובניין מחזיקה ב-34.7% ממניות גב ים, ולדעת בעלת השליטה בה דסקקונט השקעות של אדוארדו אלשטיין מדובר בירידה משליטה. החברה מתעקשת בדיווח כי מבחינתה מדובר בירידה משליטה ונראה כי היא מגיעה לעימות מול שרד המשפטים.

 

חוק הריכוזיות קובע כי חברת שכבה שלישית תצטרך להימחק מהבורסה עד סוף 2019, שכן עד למועד זה נדרש צמצום שכבות פירמידה לשתי שכבות בלבד. הבעייתיות של המהלך של דסק"ש נחשפה בחודש שעבר בכלכליסט.

 

גב ים מהווה את נכס הנדל"ן הגדול ביותר של דסק"ש ומכירת מרבית המניות בה תעמיד את הקבוצה בבעיה, בעיקר לאור רצונו של אלשטיין להמשיך להחזיק בחברה.

 

 

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

x