$
בורסת ת"א

רגע לפני הגיוס: קאנומד מבקשת לאשר המרת הלוואה למניות לבעלת השליטה

החברה חשפה את המחיר האפקטיבי להמרת החוב לבקשת הרשות לניירות ערך. דיווחה בנוסף על הערכת שווי לפעילות המתמזגת, המתבססת על נתח של 14% בשוק הישראלי, אף שעוד לא התחילה למכור שלא "על הנייר", ועל נתח שוק של 12% בשוק הגרמני, כשהיצוא עוד לא הוחל

צלי גרינברג 21:3312.01.20

חברת הקנאביס הרפואי קאנומד, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 18.3 מיליון שקל, הוסיפה בסוף השבוע האחרון תיקונים ותוספות לבקשת הרשות לניירות ערך לדיווח על אסיפת בעלי המניות שזימנה למחר (ב').

 

החברה ציינה בתוספות, בין היתר, כי המחיר האפקטיבי לפיו תמיר את הלוואת הבעלים שלה - רויטל גרבר אקב ו"אלפיס פלורה", יעמוד על 43.5 אגורות למניה. זאת בצל גיוס של 18 מיליון שקל שהחברה מבקשת לבצע בקרוב במסגרת הנפקת מניות ואופציות לציבור לטובת יציאה מרשימת השימור לרשימה הראשית.

הגיוס עתיד להיערך לפי שווי מניה שנאמד בכ-67.2 אגורות למניה, המבטאים כ-35% יותר ממחיר המרת החוב לגרבר אקב ו'אלפיס פלורה'.

 

קאנומד מציינת עוד כי התמורה נקבעה כך שהחוב לבעלי השליטה יומר לניירות ערך באופן המשקף תנאים זהים להקצאה שנקבעה בהסכם השקעת כ-20 מיליון שקל עם קבוצת רן פרסברג, שפרשה מההסכם ואת מקומה תפסו האחים גינדי.

 

במסגרת התוספות לבקשת הרשות כתבה החברה כי "אישור העסקה ניתן חרף העובדה שהמחיר האפקטיבי למניה נמוך ממחיר המניה של החברה בבורסה בסמוך למועד אישור הסכם ההשקעה, ומשקף שווי חברה נמוך משווי החברה שנקבע בהערכת השווי שניתנה לחברה ערב הכנסת הפעילות. הערכת השווי ב-2018 נעשתה לפני מעל שנה והתבססה על תחזית הכנסות אשר צפויות היו להתקבל במהלך 2019, ואולם חלה דחייה בתחזית ההכנסות, בין היתר לאור אירוע שריפה שהתרחש בחברה, ולאור שינויים ברגולציה החלה בענף הקנאביס אשר הביאה לדחיית הייצוא, ולדחייה בהתקיימות התנאים הדרושים לתחילת הגידול והגידול המסחרי בחברה".

 

גרבר אקב, בעלת השליטה העיקרית המחזיקה ב-29.74% ממניות קאנומד, הלוותה לחברה 3 מיליון שקל שיומרו לכ-19.65% נוספים ממניותיה, ואלפיס פלורה, המחזיקה ב-5% מהון המניות והלוותה לה 160 אלף שקל, תקבל תמורת הלוואתה 1.05% נוספים. המניות יהיו חסומות לחצי השנה הראשונה וייפתחו באופן הדרגתי בכל רבעון, ובמלואן לאחר שנתיים.

 

חממת קנאביס חממת קנאביס צילום: Pavlina Schultz

 

 

קאנומד דיווחה בסוף השבוע האחרון גם על ההסכם המפורט שלה עם חברת הקנאביס הרפואי ביופארם, שבעליה העיקריים הם האחים גינדי, המבקשת להתמזג לתוכה. במסגרת הדיווח הוצגה הערכת שווי לחברה שעמדה על כ-83.3 מיליון שקל והתבססה על הערכה לתפיסת נתח שוק של 14% בישראל, וזאת למרות  שביופארם או קאנומד לא מכרו עדיין קנאביס רפואי שלא "על הנייר". החברה גם הציגה הערכה לתפיסת נתח שוק של 12% בגרמניה, וזאת אף שאין עדיין כל ודאות לגבי היצוא מישראל ומתי הוא עתיד להיות מוחל.

 

החברה ביססה את הערכותיה לנתח השוק שלה על כושר הייצור המתוכנן שלה, וכתבה כי היא "מתכננת למכור בשנה המייצגת את מלוא כושר הייצור שלה, כ-8 טון; המשמעות היא נתח שוק של 14% בישראל או 12% בגרמניה - שוק היעד הראשוני. במונחי כלל השוק האירופי מדובר בנתח שוק של 2%".

 

גורמים בשוק ההון הוסיפו, כי הצפי להיקף המכירות נסמך עוד על הפעילות המתמזגת הכוללת גידול קנאביס רפואי במתקן אינדור (תוך מבני) שנתפס כאיכותי יותר מגידולי החממה. בנוסף, הפעילות בישראל צפויה להחזיק בפעילות של בית מרקחת בעל היקף מכירות משמעותי בתחום. לגבי צפי היצוא אומרים אותם גורמים, שהוא נסמך על היקף מכירה עם אחת מחברות ההפצה הוותיקות בגרמניה.

 

לפי החברה, "במידה שמגבלות השוק ימנעו מן החברה למכור את כל תוצרתה, תהיה לדבר השפעה על היקף ויעד המכירות, בין המקומי ובין ביצוא". בהתאם לניתוח רגישות שהציגה החברה במסגרתו לא יהיה יצוא יעמוד שוויה על כ-50 מיליון שקל, וזאת בהנחה שהיא תחזיק 14% מהשוק המקומי.

 

גורמים בתחום הקנאביס ציינו בחיוב את כניסת האחים כפיר ומנור גינדי לתחום הקנאביס הישראלי, בדומה ליזמי נדל"ן נוספים הנמצאים בתחום, ומאמינים כי הדבר יתרום להתפתחות החברות הן בהיבט הפיננסי והן בהיבט הניהולי.

x