$
בורסת ת"א

עסקת ענק של ריט מניבים: רוכשת ארבעה מתחמים בצפון ב-635 מיליון שקל

הקרן רוכשת ארבעה מתחמי תעשייה ומשרדים בשטח כולל של כ-82,500 מ"ר - הרכישה כמעט תכפיל את פורטפוליו נכסי הנדל"ן המניב של קרן הריט, שיעמוד על 1.5 מיליארד שקל; התשואה המשתפקת בעסקה - 7.65%

אורי גלאור 19:3509.01.20

קרן הריט מניביםמדווחת יום (ה') לאחר נעילת המסחר כי חתמה על הסכמים לרכישת הבעלות על ארבעה מתחמי תעשיה, אחסנה ומשרדים - שלושה מתחמים הממוקמים באזור התעשייה תפן ומתחם נוסף הממוקם באזור התעשייה בנהריה. השטח הבנוי הכולל במתחמים עומד על 82,500 מ"ר, והם פרושים על פני שטח כולל של כ-166 דונם.  

הקרן דיווחה כבר בתחילת אוקטובר 2019 אודות המגעים שהיא מנהלת על העסקה הנוכחית. החברה תשלם סכום של 500 מיליון שקל בתוספת מע"מ עבור הנכסים בתפן וסכום נוסף של 135 מיליון שקל בתוספת מע"מ עבור הנכסים בנהריה. לפיכך, התמורה הכוללת בעסקאות האמורות תעמוד על 635 מיליון שקל בתוספת מע"מ. חבויות המס והוצאות העסקה שינבעו מהמהלך מוערכות ב-39 מיליון שקל.

 

התשלום הראשון על חשבון התמורה, בשיעור של 30% ממנה, שולם במועד החתימה על ההסכמים, וכנגדו מניבים זכאית לקבלת 30% מהכנסות דמי השכירות של הנכס הנמכר, שישולמו לה במועד ההשלמה של העסקה. יתרת התמורה תשולם תוך 21 ימים ממועד החתימה על ההסכמים. כ-310 מיליון שקל ישולמו ממזומנים שיש לחברה בקופה, את היתרה לתשלום תממן החברה באמצעות גיוס חוב וייתכן שגם גיוס הון. 

 

מה דעתך על מניית מניבים ריט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

התוספת לפורטפוליו מניבים

 ה-NOI השנתי הצפוי לקרן בעקבות הרכישה יעמוד על סך של כ-48.6 מיליון שקל, המשקפים תשואה של כ-7.65% בעסקה. לאחר השלמת העסקה, צפוי ה-NOI השנתי, בתפוסה מלאה, של מניבים, לעמוד על כ-108-109 מיליון שקל בשנה (כולל השלמת רכישת הבניין הנוסף שרכשה החברה ברעננה). ה-NOI השנתי של נכסי קרן הריט מניבים לפני העסקה עמד על 56-57 מיליון שקל, כך שמדובר בכמעט הכפלה של נתון ה-NOI כתוצאה מהעסקה.

 

הנדל"ן להשקעה של החברה עמד נכון לסוף הרבעון השלישי בספרי החברה על  שווי של 800 מיליון שקל, כך שלאחר העסקה והשלמת רכישת בניין נוסף שרכשה ברעננה מדובר על כמעט הכפלה של פורטפוליו הנדל"ן המניב של קרן הריט מניבים, אשר יעמוד על כ-1.5 מיליארד שקל.

 

קרן הריט מניבים היא קרן הריט לנדל"ן מניב השלישית שהוקמה בישראל לאחר ריט 1 וסלע נדל"ן, שוויה של הקרן עומד כיום על 921 מיליון שקל. בין משקיעיה הבולטים של הקרן ניתן למנות את: פועלים שוקי הון, מיטב דש, אי בי איי, הראל, פסגות, כלל ביטוח, אוניברסיטת בר אילן, מנורה, אנליסט ואוניברסיטת בר אילן.

 

עופר אברם, מנכ"ל מניבים, אמר: "העסקה מאפשרת למניבים לנצל באופן מיידי חלק משמעותי מהמזומן שברשותה, וכמעט להכפיל את הפרמטרים התפעוליים והפיננסיים של החברה. מעבר לשימוש במזומן שבידינו, בכוונתנו לממן את העסקה בעיקר באמצעות גיוס חוב ו-או הון. במהלך השנה הקרובה, נמשיך להתמקד בהשבחת נכסי החברה ובהרחבת הפורטפוליו, וכן בשיווק מגדל מניבים-מיטב בסמוך לצומת רעננה-כפר סבא".

 

שרון שוופי, יו"ר מניבים, הוסיפה: "העסקה שנחתמה הינה בהיקף משמעותי ומהווה קפיצת מדרגה למניבים. העסקה תואמת את אסטרטגיית החברה להשקעה בנכסי תעשיה ולוגיסטיקה איכותיים, בהסכמים ארוכי טווח, ובתשואה טובה למשקיעי החברה. יחד עם מגדל מניבים-מיטב שהשלמת הקמתו צפויה בהמשך השנה, מניבים צפויה להקדים את יעדי הצמיחה שהגדרנו. נמשיך לפעול לאיתור עסקאות איכותיות ומשמעותיות על מנת להבטיח את התפתחות החברה בשנים הבאות". 

 

עופר אברם מנכ"ל ושותף קרן מניבים עופר אברם מנכ"ל ושותף קרן מניבים צילום: אבישי פינקלשטיין

 

x