$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

כצפוי: ניסיון הגישור בין נאמני אג"ח אפריקה למוטי בן משה הסתיים בכישלון

בן משה, בעל השליטה בריבוע כחול שהתמודד על רכישת אפריקה ישראל, דורש מהמחזיקים להשיב לחברות שבשליטתו פיקדונות על סך 100 מיליון שקל שהופקדו בעבר לטובת הנאמנים; מחזיקי האג"ח מצדם טוענים כי בן משה סירב להיפגש עימם בלוחות הזמנים שהוכתבו

גולן חזני 19:5506.01.20
ניסיון הגישור בין נאמני האג"ח של אפריקה לבין מוטי בן משה, בעל השליטה בריבוע כחול, הסתיים בכישלון, כצפוי. מחזיקי האג"ח מעדיפים להתדיין עם בן משה בבית המשפט ומעריכים שהסיכוי לפסיקה לטובתם בנושא הפקדון שהעביר בן משה לטובת רכישת אפריקה ישראל, גבוהים.

 

 

בן משה, שהתמודד על רכישת אפריקה ישראל, חתם על הסכם שלא בוצע בסופו של דבר, ודורש מהמחזיקים להשיב לחברות שבשליטתו פיקדונות על סך 100 מיליון שקל שהופקדו בעבר לטובת הנאמנים. מחזיקי האג"ח מצדם טוענים במכתב שפרסמו היום כי בן משה סירב להיפגש עימם בלוחות הזמנים שהוכתבו.

 

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: עמית שעל

 

 

עתה יצטרכו מחזיקי האג"ח להכריע בין שלושה משרדי עורכי דין שמבקשים לייצג אותם במאבק המשפטי מול בן משה: גיא גיסין ואופיר נאור מהמשרדים גיסין ושות' ונאור-גרשט, עופר צור ממשרד גורניצקי, ויוסי שגב ממשרד יוסי שגב.

 

עוה"ד גיא גיסין ואופיר נאור מייצגים בשנים האחרונות את מחזיקי איגרות החוב של אפריקה ישראל בהסדר החוב השני של החברה, אולם חלק מהמחזיקים דרשו לקיים הצבעה לגבי הגוף שייצג אותם במנאבק, וגרסו כי יש לבחור בגורם אגרסיבי יותר. עופר צור ייצג שני גורמים בתביעות נגד בן-משה, קבוצת פוקס של הראל ויזל בתביעה שהגישה בסך 40 מיליון שקל נגד קניון TLV של בן משה ואשר עדיין מתנהלת. בנוסף, ייצג את שיכון ובינוי מול ניסיון של בן משה לרכוש את חברות המפעיל כביש 6.

 

בן משה וחברות בשליטתו הפקידו סכום כולל של 100 מיליון שקל להבטחת רכישתה של אפריקה ישראל ונכסיה במסגרת הסדר חוב. כל זה בוטל לאחר שבן משה טען כי לא קיבל את אישור ההגבלים העסקיים לעסקה בשלוש מדינות אירופאיות והמחזיקים טענו כי מדובר בתירוץ לברוח מהעיסקה וכי הוא לא התאמץ דיו לקבל את האישורים.

x