$
בורסת ת"א

אספן, אלשטולר ושלמה ביטוח רוכשות במשותף 2 מבנים בהולנד

במסגרת העסקה רוכשת הקבוצה מבנה באוטרכט בתפוסה של 96%, ותמורת 45.4 מיליון יורו; מבה בליוורדן, המושכר במלואו לשוכר יחיד, תמורת 13.4 מיליון יורו; אלטשולר שחם פרופרטיז ושלמה ביטוח ירכשו חלק דומה

אורי גלאור 12:1125.12.19

חברת הנדל"ן המניב אספן גרופממשיכה להתרחב בהולנד: החברה מדווחת הבוקר (ד') כי התקשרה בהסכמים לרכישת שני בנייני משרדים בערים אוטרכט (Utrecht) וליוורדן (Leeuwarden), בשיתוף עם אלטשולר שחם, שלמה ביטוח, לצד משקיע מקומי. התמורה הכוללת בעסקאות עומדת על 58.8 מיליון יורו.  

אספן רוכשת 32.99% מהנכסים, אלטשולר שחם פרופרטיז ושלמה ביטוח רוכשות כל אחת נתח דומה של 33%, שותף הולנדי נוסף ירכוש חלק של 1%.

 

הנכס בעיר אוטרכט יירכש תמורת כ-45.4 מיליון יורו (חלקה של אספן 15.1 מיליון יורו). שטח הנכס עומד על 14.8 אלף מ"ר ושיעור התפוסה בו על כ-96%. דמי השכירות השנתיים במבנה מסתכמים ב-3.2 מיליון יורו (חלק החברה כ-1.05 מיליון יורו).

 

מה דעתך על מניית אספן גרופ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
הנכס בעיר ליוורדן יירכש תמורת כ-13.4 מיליון יורו (חלק החברה כ-4.42 מיליון יורו) - שטח המבנה עומד על 7 אלף מ"ר והוא מושכר במלואו לשוכר יחיד. דמי השכירות השנתיים לנכס עומדים על כ-1.1 מיליון יורו (חלקה של אספן עומד על 360 אלף יורו).

 

אוטרכט, הממוקמת דרומית לאמסטרדם, הינה אחת הערים הגדולות בהולנד עם שיעור צמיחה גבוה. ליוורדן הינה עיר מרכזית בצפון-מערב הולנד.  לאחר העסקה הנוכחית ימנה הפורטפוליו של אספן בהולנד 17 נכסים בשטח כולל של כ-169 אלפי מ"ר ובשווי כולל של כ- 354 מיליון יורו.

 

צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ: "מהלך זה הוא צעד נוסף ביישום האסטרטגיה העסקית של החברה להמשך התמקדות והתרחבות בשוק המשרדים בהולנד, שבו אנו מזהים פוטנציאל להמשך צמיחה והצפת ערך. הנכסים הנרכשים ממוקמים בערים מרכזיות והם מושכרים לשוכרים איכותיים. אנו נמשיך להרחיב את פעילותינו בהולנד, אותה אנו רואים כמדינת יעד מרכזית להמשך צמיחה החברה בשנים הבאות, ופועלים כל העת להשבחת פורטפוליו הנכסים של החברה ואיתור הזדמנויות עסקיות בה ובישראל".

 

אספן גרופ פועלת בעיקר ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים הכוללים משרדים, שירותים, מסחר, מבני תעשייה ולוגיסטיקה, בהולנד, גרמניה, וישראל. נכון לסוף ספטמבר 2019, בבעלות הקבוצה מבנים להשכרה בישראל ובחו"ל, בשטח כולל של כ- 349 אלף מ"ר, המושכרים לכ-275 שוכרים בתפוסה של כ-95%.

 

אלטשולר שחם פרופרטיז היא חברה בת של בית ההשקעות אלטשולר שחם שמציעה למשקיעים כשירים לבצע השקעות נדל"ן בכדי ליצור פיזור גדול יותר בתיק ההשקעות עד כה ביצעה אלטשולר שחם פרופרטיז כ-8 עסקאות מ-2017 השנה שבה הוקמה החברה, החברה מבצעת את העסקאות תמיד ביחד עם שותף שמכיר היטב את השוק המקומי, כמו אראונד טאון, אספן גרופ וכדומה.

 

 

צופית הראל מנכ"לית חברת אספן צופית הראל מנכ"לית חברת אספן צילום: דנה קופל

x