$
קנאביס

בלעדי לכלכליסט

חברת הקנאביס הישראלית SEEDO בסכנת פירוק ובעלי המניות מחפשים לה רוכשים

חברת טכנולוגיית הקנאביס הגישה בקשה להסדר חוב והגנה מפני נושים. זוהר לוי, המנכ"ל ובעל השליטה: "במהלך החודשים האחרונים נעשו על ידי ניסיונות להמשיך ולגייס השקעות לחברה. לצערי לא נמצאו משקיעים"

צלי גרינברג 18:2712.12.19

חברת טכנולוגיות הקנאביס SEEDO, הנסחרת ברשימה המשנית בניו יורק (OTC), נמצאת בסכנת פירוק ובעליה הגישו בקשה להסדריחוב והגנה מפני נושים. לכלכליסט נודע, כי בעלי מניות בחברה מנסים לארגן קבוצות משקיעים כדי להשתלט עליה או לחלופין לרכוש את פעילותה.

 

החברה ירדה לשווי של 3 מיליון דולר בלבד, לאחר שנסחרה בשווי של כ-30 מיליון דולר בסוף ספטמבר האחרון.

 

 

 

 

 

החברה, המפתחת מכולות תעשייתיות וקופסה ביתית לגידול אוטומטי של ירקות וצמחי קנאביס, נשארה ללא כסף מספק לפעילותה. ב-9 בדצמבר אף התפטר מתפקידו אורי בירנברג, סמנכ"ל הכספים של החברה, וזוהר לוי, המנכ"ל ובעל השליטה בסידו נכנס גם לנעלי ה-CFO.

 

רובוט לגידול קנאביס רובוט לגידול קנאביס צילום: רז מנשה

 

על פי דיווחי החברה, יום לאחר התפטרות סמנכ"ל הכספים הגישה החברה עתירה לבית המשפט בנצרת להסדר חוב והגנה מנושים לאור חובות של כ-20.6 מיליון דולר והיעדר הון מספק להמשך מימון פעילותה.

 

זוהר לוי, מנכ"ל ובעל השליטה ב'סידו', מסר לכלכליסט, כי "במהלך החודשים האחרונים נעשו על ידי ניסיונות להמשיך ולגייס השקעות לחברה אשר עדיין בשלבי פיתוח מוצרים בהיותה חברת הזנק. לצערי לא נמצאו משקיעים לחברה. לפיכך על מנת לשמור על פעילות החברה הזרמתי לחברה מיליון שקל והתחלתי בחיפוש קונה אשר יסכים לקבל על עצמו לשלם את כלל ההתחייבויות הנאמדות ב-20 מיליון שקל מתוך סך ההשקעה ביחד עם ההתחייבויות שעומד על 20 מיליון דולר, ויצעיד את החברה קדימה. ב-11 בדצמבר השנה הגשתי בקשה לבית המשפט לאישור הצעת הסדר חוב בצירוף הצעת רכישה שקיבלתי ממציע שביקש שאפרסם את שמו רק וככל שהצעתו תאושר על ידי בית המשפט.

 

"עשיתי מאמץ מיוחד לכך שהמשקיע יתחייב לשלם את כלל חובות החברה, וימשיך ויעסיק את צוות העובדים אשר פרנסתם תלויה בכך שההצעה תאושר. ככל שהצעת הסדר החוב לא תתקבל צפוי, כי החברה תפורק וייגרמו נזקים כלכליים כבדים לכל המעורבים. אני כבר השלמתי עם העובדה שהפסדתי מיליוני שקלים אשר השקעתי בחברה, בנוסף להשקעת אלפי שעות עבודה. יחד עם זאת, אשמח לסייע לחברה ולמי שירכוש אותה, על מנת שהמיזם יצליח להתפתח גם בלעדיי, וההשקעות שנעשו בטכנולוגיה החדשנית לא ירדו לטימיון".

 

רק לפני כחודש וחצי דיווחה החברה על שיתוף פעולה בינה לבין הראפר האמריקני 'סנופ דוג' (Snoop Dogg) לקידום המכונות הביתיות של החברה לגידול קנאביס באופן אוטומטי, המאפשר גידול קנאביס לא מרוסס, שחוסך כ-90% שימוש במים.

 

ב-5 בנובמבר חשף כלכליסט כי דניאל ברינבאום, מנכ"ל סודהסטרים לשעבר, עוזב את דירקטוריון סידו לאחר 6 חודשי כהונה ולאחר שהתריע על ליקויים וניגודי עניינים מצד חלק מהדירקטורים ועובדי החברה, אשר לדבריו לא תוקנו.

x