שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

עוד בנק השקעות הגיע לישראל: סטיפל האמריקאי יפתח בקרוב סניף ראשון

אחרי אברקור, כעת נכנס לארץ הבנק שנסחר בבורסת ניו יורק ומתמקד בעסקאות רכישה של חברות בשווי של מתחת למיליארד דולר; כמנכ"ל הבנק ישמש אלן דאבקין, שהיה ממקימי סיטיגרופ בישראל

גולן חזני 13:0911.12.19
בנקי ההשקעות הזרות ממשיכים להגיע לישראל, ואחרי בנק Evercore שפתח סניף באחרונה, מצטרף אליו בנק סטיפל, הכריז היום (ד') על פתיחת סניף ראשון בישראל.

 

 

כמנכ"ל הסניף ישמש אלן דאבקין, בעל נסיון של 20 שנה בעסקאות ישראליות בינלאומיות של מיזוגים ורכישות בהיקף כולל של קרוב ל-40 מיליארד דולר, ושהיה ממקימי הפעילות של סיטיגרופ בישראל. מסיטי עבר דאבקין לשמש מנהל שותף בקרנות השקעה כמו ספרינג היל פרטנרס וצ'יינה אוורברייט ישראל.

אלן דאבקין מנכ"ל בנק סטיפל אלן דאבקין מנכ"ל בנק סטיפל צילום:David Beyda Studio

 

סטיפל מתמקד בבנקאות השקעות ושירותים פיננסים בתחום ומתמחה בעסקאות רכישה של חברות בשווי של מתחת למיליארד דולר. הבנק מעניק גם מחקר אקוויטי, ומלווה עסקאות אקוויטי בחברות פורטפוליו של קרנות הון סיכון. הבנק נסחר בבורסת ניו יורק.

 

בראד ריימונד מנכ"ל בנקאות ההשקעות הגלובלית בסטיפל אמר כי הבנק "רואה בישראל שוק אסטרטגי במיוחד עם צמיחה משמעותית בהיקף עיסקאות הרכישה ומיזוגים (A&M) ופעילות שוק ההון בכלל, מאפייני שוק ביניים חזקים וריכוז סקטור התעשיה בארץ, ישראל מתאימה באופן מצוין לפלטפורמת ההשקעות הגלובלית שלנו".

 

דאבקין אמר כי "בישראל ישנה נוכחות מוגבלת של בנקים הממוקדים בשוק הביניים. עם נוכחות מקומית אקטיבית, אנו מסוגלים לספק מגוון רחב של שירותי ייעוץ אסטרטגי טובים יותר ובאיכות גבוהה, וכן שירותי גיוס הון בכדי לתמוך בלקוחות הישראליים משוק הביניים אשר סובלים ממחסור בשירותים מתאימים".

 

מטה סטיפל נמצא בסנט לואיס והבנק כבר ביצע פה פעילות בנקאית ללא נוכחות ישירה, כשלפני כשלוש שנים התקשר עם לאומי פרנרס בנסיון כור אתחברת תע"ש כבנקאי ההשקעות מטעם המדינה. המהלך לא צלח ואת המכרז ניהל בסופו של דבר האוצר.

x