$
שוק ההון

נחשף בכלכליסט

קרן CVC השלימה את רכישת 25.7% מאיירון סורס ב-430 מיליון דולר

לכלכליסט נודע שקרן ההשקעות הבינלאומית העבירה את הכסף לשורה של גופים שמכרו חלק מאחזקותיהם בחברת האינטרנט הישראלית; המוכרים העיקריים בעסקה היו המייסדים תומר בר זאב והאחים רועי, אייל ואיתי מילרד שירדו מאחזקה כוללת של 44% לאחזקה של 32%

גולן חזני 15:1424.11.19

הושלמה עסקת הענק שבה רכשה קרן ההשקעות הבינלאומית CVC רבע מחברת האינטרנט הישראלית איירון סורס. לכלכליסט נודע כי הקרן העבירה 430 מיליון דולר לשורה של גופים שמכרו 25.7% ממניות החברה, ביחס להיקף אחזקותיהם.

 

המוכרים העיקריים בעסקה היו המייסדים תומר בר זאב והאחים רועי, אייל ואיתי מילרד, שהחזיקו בחלוקה שווה ב-44% ודוללו ל-32%. ויולה ונצ'רס החזיקה ב-14% מאיירון סורס ודוללה ל-10%.

 

מייסדי איירון סורס מייסדי איירון סורס צילום: תומי הרפז

 

 

יתר בעלי המניות הם קרן דיסרפטיב של טל ברנוח, 83North, לאומי פרטנרס, סבן ונצ'רס וכלל תעשיות. היזמים של סופרסוניק שהתמזגה עם איירון סורס ב-2015, אריק צ'רניאק וגיל שהם, מחזיקים יחד ב-1.6%. עובדי החברה מחזיקים באופציות לכ-10% מהמניות וגם הם השתתפו במכירה.

 

איירון סורס, שהוקמה ב-2009, נחשבת לחברת האינטרנט העצמאית הגדולה בארץ. היא פועלת בשני תחומים עיקריים, הראשון והוותיק יותר הוא הפצת תוכנות תמורת תשלום, והשני והצומח הוא מוניטיזציה (הפקת הכנסות) של יישומי מובייל. מפתחי מובייל, ובהם חברות משחקים רבות, מטמיעות את ערכת הפיתוח למפתחים (SDK) של איירון סורס באפליקציות שלהם לצורך הצגת פרסומות ממוקדות למשתמשים. נציג קרן CVC בישראל הוא גבי פרל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x