$
בורסת ת"א

האישור האחרון: השר אמסלם יחתום על עסקת סרצ'לייט-בזק

שר התקשורת כתב שיעניק היתר השליטה בבזק לקרן סרצ'לייט כדי לא לפגוע באזרחים, "למרות שהיועמ"ש מנדלבליט לא סיפק די הבהרות בנושא"; אמסלם התנה את חתימתו בכך שמנדלבליט יערוב לו שהאישור לא יסבך אותו בחקירות עתידיות - כפי שקרה לנתניהו בתיק 4000

גולן חזני 09:5910.11.19

שר התקשורת דודי אמסלם החליט לחתום על מתן היתר השליטה בבזק לקרן סרצ'לייט. אמסלם זימן דיון למחר (ב') מול בכירי המשרד כדי לדון במתן ההיתר.

 

 

 

 

 

"למרות שהיועץ המשפטי לא סיפק די הבהרות בנושא, החלטתי לחתום על הסכם מכירת בזק כדי לא לפגוע באזרחים רבים שלצערי הרב, הפכו לכלי ניגוח בגלל המצב הנוכחי שאליו הגיעה בזק - לא מעט בגלל עזרתכם", כתב הבוקר (א') השר אמסלם ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

 

"מניות וקרנות פנסיה של אנשים תמימים עלולות להיפגע בגלל מדיניות לא אחראית של גורמים רבים. מאחר שטובת הציבור חשובה לי מהכל, אחתום על הסכם המכירה כדי לא לפגוע במשקי הבית של אזרחי ישראל". דובר השר פירסם את הדברים, ונראה שעסקת בזק תושלם עד סוף החודש.

 

לפי דברים שאמר הבוקר אמסלם לרשת ב' בתוכנית של קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן, אמסלם מתכוון לחתום על היתר השליטה לקרן סרצ'לייט. זאת לדבריו כדי לא לפגוע באזרחי המדינה, למרות שהתשובות שקיבל ממנדלבליט לא סיפקו אותו.

 

"הוא לא ענה לי שום דבר ענייני ואני ממשיך להתעקש לקבל את התשובות ממנו", אמר אמסלם. התעקשות של אמסלם שלא לחתום על מתן ההיתר ולכרוך אותו בתיק 4000, עשויה להיות בעלת משמעויות מרחיקות לכת ואולי אף לפוצץ את העסקה. במקרה כזה הוא עצמו עלול להיות תחת איום של תביעה על הפרת אמונים.

 

השר אמסלם סירב לחתום על מתן ההיתר, אלא אם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יערוב לו שלא יפתח בחקירה נגדו, כפי שקרה לראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 4000. ביום חמישי העביר מנדלבליט את האישור הנדרש, אולם אמסלם טרם חתם על ההיתר.

 

מימין: שר התקשורת דוד אמסלם, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ומנכ"ל בי־קום עמי ברלב מימין: שר התקשורת דוד אמסלם, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ומנכ"ל בי־קום עמי ברלב צילומים: יואב דודקביץ, אוראל כהן, עמית שעל

 

 

בפגישה מחר יתברר אם בכוונתו של אמסלם לחתום, לאחר שקיבל את האישור. החתימה של השר היא הדבר היחיד שחסר כדי להעניק את ההיתר, לאחר שכל הגופים הרלוונטיים נתנו את אישורם, כולל משרד הבטחון והשב"כ.

 

חברת בי-קום, המחזיקה בשליטה בבזק, דיווחה הבוקר (א') שהייתה אמורה לפרסם את לוח הזמנים להשלמת העסקה עם סרצ'לייט שרוכשת את השליטה בבזק תמורת 485 מיליון שקל, אבל תדחה את פרסום הלו"ז עד לקבלת ההיתר.

 

סרצ'לייט איימה לסגת מהעסקה אם האישורים לא יתקבלו, אבל לאור הזינוק של 26% שרשמה מניית בי-קום ביום חמישי - שמציב את הקרן ברווח על שווי העסקה עוד לפני שהושלמה, ספק אם תיסוג, ונראה כי תסכים להארכה של לוח הזמנים הנדרש להשלמת ההסדר שמסתיים ב-24 בנובמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x