שווקי חו"ל

"ביונד מיט בעמדה חזקה יותר היום מאשר בכל יום אחר בהיסטוריה"

למרות שירדה במסחר המאוחר, יו"ר חברת תחליפי הבשר, סת' גולדמן, אופטימי לאחר שהדוחות הרבעוניים חשפו כי החברה הגדילה משמעותית את הכנסותיה ורווחיה ואף התעלתה על צפי האנליסטים; "אחרי 10 שנים של השקעה אגרסיבית במדע ובחדשנות, זהו הרבעון הראשון בו יצרנו הכנסה נקייה"

שירות כלכליסט 11:2429.10.19
מניית ביונד מיט הנסחרת בנאסד"ק, צנחה במהלך המסחר המאוחר אמש (ב') למרות דוחות רווח המציגים את הרבעון הרווחי ביותר בהיסטוריה של החברה.

 

חברת תחליפי הבשר דיווחה על רווח ברבעון השלישי של 4.1 מיליון דולר או 6 סנט למנייה - מדובר בעלייה מהפסד של 9.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. הדוחות הכו את תחזית האנליסטים שצפו רווח של 4 סנט למנייה. ההכנסות עמדו על 92 מיליון דולר, עליה לעומת ההכנסות ברבעון המקביל של 26.3 מיליון דולר, ומעל תחזית האנליסטים שצפו הכנסות של 82.2 מיליון דולר, לפי FactSet.

 

 

המבורגר טבעוני של ביונד מיט המבורגר טבעוני של ביונד מיט צילום: איי אף פי

 

״אחרי 10 שנים של השקעה אגרסיבית במדע ובחדשנות, זהו הרבעון הראשון בו יצרנו הכנסה נקייה", אמר יו"ר החברה סת׳ גולדמן בשיחת וועידה ביום שני אחרי הצהריים. עוד הוסיף כי ״זה אימות נפלא מצד צרכנים שתומכים באסטרטגיה העסקית שלנו של בניית בשר ישירות מצמחים".

 

בנוסף, זהו הרבעון השני ברציפות שהחברה מגדילה את תחזית השנתית שלה להכנסות וכעת מצפה להכנסה שנתית שתנוע בין 265-275 מיליון דולר. ביולי האחרון העלתה את התחזית להכנסות מ-210 מיליון דולר ל-240 מיליון דולר. מניית ביונד מיט, לאחר הנפקה ראשונית במאי במחיר של 25 דולר למניה, זינקה ביולי למחיר של מעל ל-200 דולר למניה. אחרי פרסום הדוח הרבעוני אמש נפלה המניה במעל ל-5% במסחר המאוחר.

  

מניות נוספות של ביונד מיט עשויות להגיע לשוק החל מהיום, לאחר שתמה תקופת ההמתנה שמנעה מעובדי ביונד מיט וממשקיעים מההנפקה הראשונה מלמכור את מניותיהם. המשקיעים יוכלו למכור עתה יותר מניות בשוק הפתוח. ״בזמן שאנחנו מזהים תגובות קצרות טווח לציוני הדרך הללו, שבדרך כלל מלווים על ידי חוסר ודאות מוגבר, אנו מאמינים שביונד מיט נמצאת בעמדה חזקה יותר היום מאשר בכל יום אחר בהיסטוריה", אמר גולדמן.

 

המניה צנחה ב-55% בשלושת החודשים האחרונים, אך אמש עלתה ב-4.6% ל-105.41 דולר למניה, וכעת שווי השוק של החברה עומד על 6.4 מיליארד דולר לערך. במסחר המאוחר אמש ירדה המניה נמוך מ-100 דולר למניה.

 

מאז הדיווח ביולי, ביונד מיט הודיעה על הנהלה חדשה הכוללת מנהל תפעול ראשי שעבד בעבר בשביל טסלה ומנהל שיווק חדש מקוקה-קולה. איתן בראון, מנהל בכיר בחברה אמר כי ״אנחנו נשארים ממוקדים בהרחבת פעילות ההפצה שלנו, גם המקומית וגם בעולם, בונים את המותג שלנו, מציגים לשווקים מוצרים חדשים וחדשניים ומחזקים את התשתיות שלנו ואת היכולת הפנימית לתדלק את הצמיחה העתידית שלנו".

 

אתמול חשפה ביונד מיט שחבר מועצת המנהלים, גרוגי בולהן, התפטר בשבוע שעבר. לבולהן, מנהל כללי של Union Grove Venture Partners היה כיסא במועצת המנהלים של ביונד מיט מאז 2013 והוא מכר מעל ל-72 אלף מניות במהלך ההנפקה השנייה, כשהוא משאיר אצלו 725 אלף מניות לערך. בראון אמר שפרישתו תוכננה מראש, ובתיק שהוגש אתמול הוצהר שלא היה זה כתוצאה מחוסר הסכמה עם החברה או מהדרך בה היא מנוהלת. מועצת המנהלים תרד עתה מעשרה חברים לתשעה, אמר גולדמן בשיחה הוועידה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x