$
שווקי חו"ל

התחרות בנישת תחליפי הבשר פגעה בצמיחת מקדונלד'ס

ענקית ההמבורגרים רשמה צמיחה של 4.8% בסניפים בארה"ב ופספסה את תחזיות האנליסטים לצמיחה של 5.2%; להיחלשות במכירות תרמו גם העלאת מחירים וביטולי מבצעים; המנכ"ל: "השוק תחרותי ואנחנו נלחמים על הנתח שלנו"

שירות כלכליסט 20:0623.10.19

הצמיחה במכירות מקדונלד'ס החמיצה את התחזיות ברבעון השלישי, מה שעשוי להצביע על כך כי התחרות הסוערת בנישת ארוחות הבוקר ותחליפי הבשר הכבידה על רשת המזון המהיר. להיחלשות תרמו גם ביטולים של מבצעי קידום מכירות ועליות מחירי מנות.

 

הרשת דיווחה אתמול (ג') על צמיחה של 4.8% בסניפים בארה"ב הפתוחים 13 חודשים לפחות, זאת לעומת תחזיות אנליסטים שעמדו על כ־5.2% — כך לפי נתוני רפיניטיב שעליהם דיווחה CNN. השוק האמריקאי אחראי על למעלה משליש מהכנסותיה.

בסניפים הבינלאומיים התוצאות היו טובות יותר, עם צמיחה של 5.9% במכירות, גבוה מתחזיות אנליסטים.

 

סניף של מקדונלדס בתל אביב סניף של מקדונלדס בתל אביב צילום: יוני רייף

 

 

על מנת לשפר את נתוני הצמיחה, מקדונלד'ס הוסיפה תפריטים דיגיטליים בסניפיה והרחיבה את המנות בתפריט המשלוחים. זאת נוסף על השקעה בבינה מלאכותית בסניפי המק'דרייב.

 

בה בעת, ברבעון השלישי נרשמה עלייה במכירת ארוחות בוקר. "המצב מעודד", ציין המנכ"ל סטיב איסטרבוק. "השוק תחרותי, בין שמדובר בארוחת הבוקר ובין שבשאר היום, ואנחנו נלחמים על הנתח שלנו". המתחרה וונדי'ז מתכננת להשיק בשנה הבאה תפריט ארוחות בוקר, ובשוק תחליפי הבשר התחרות ערה גם כן.

 

בורגר קינג משווקת בארה"ב את האימפוסיבל וופר, ודנקין השיקה כריך ארוחת בוקר עם תחליף הבשר של ביונד מיט. מקדונלד'ס השיקה את מוצרי ביונד מיט בקנדה בחודש שעבר ומציעה פריטים צמחוניים באירופה.

 

על פי איסטרבוק, בכוונתה להכניס את תחליף הבשר הצמחי גם לארה"ב. "יש כמה גורמים חשובים שאנחנו לומדים כעת בקצב מהיר, כך שיש למה לצפות", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x