שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רשויות המס דורשות מישראכרט 43 מיליון שקל - החברה תעביר השגות על ההחלטה

חברת כרטיסי האשראי דיווחה על קבלת שומות מס הנובעות מתשלומי מע"מ, על הכנסות שקיבלה בחמש השנים האחרונות - בעיקר בעסקאות מט"ח ועמלות מאמריקן אקספרס

רחלי בינדמן 10:1723.10.19

חברת כרטיסי האשראי ישראכרטחולקת על שומת מס שניתנה לה על ידי רשות המס, בסכום של 43 מיליון שקל, הנובעת, לטענת הרשות, מתשלומי מע"מ. 

 

התשלום הנדרש נוגע לפעילות החברת הבת - פרימיום אקספרס (לשעבר פועלים אקספרס) שספגה שומת מע"מ על עמלות עסקאות מט"ח שגבתה מלקוחותיה וכן עמלות מנפיק שקיבלה מחברת כרטיסי אשראי בינלאומית (אמריקן אקספרס) - על עסקאות שביצעו מחזיקי כרטיס שלה מול בתי עסק בחו"ל. כך נדרשים תשלומים על הכנסות נוספות שהתקבלו בידי החברה הבת וכן מפעילות באילת.

 

השומות הן ביחס לתקופה שבין ספטמבר 2014 ליוני 2019 והסכום הנדרש, כאמור 43 מיליון שקל, לא כולל ריבית והצמדה. אלא שהחברה הבת חולקת על השומות ובכוונתה להגיש השגה לשלטונות מע"מ. ככל הידוע יצאו שומות מס דומות גם לחברות כרטיסי אשראי מתחרות וגם הן צפויות להגיש השגה על הסכומים.

 

ישראכרט הונפקה השנה על ידי בנק הפועלים שנותר עם אחזקות מיעוט של 40% בלבד מהם יצטרך להיפרד עד סוף 2020. לאחרונה ספגה החברה מהלומה כאשר דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים הטרי שניהל בעבר את ישראכרט גייס לשורות הבנק את רם גב, מספר 2 בישראכרט המכהן כמשנה למנכ"ל, לטובת תפקיד ה-CFO של הבנק (מנהל הכספים הראשי) במקומו של עופר קורן שהודיע על התפטרותו.

 

רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x