שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

טוטאל הצרפתית נכנסת להודו: רוכשת 37% מחברת הגז אדאני

היקף הרכישה מוערך ב-800 מיליון דולר. לאחר השלמת העסקה כל אחת מהחברות תחזיק 37.4% מהמניות. שאר האחזקות יישארו בידי הציבור. מניית אדאני עלתה ב-12% במסחר במומבאי

שירות כלכליסט 11:5714.10.19

ענקית הנפט והגז הצרפתית טוטאל SA תרכוש 37.4% בהחזקות אדאני גז ההודית, במטרה להרחיב את פעילותה בשוק הצמא לאנרגיה במדינות דרום-מזרח אסיה. החברות לא מסרו פרטים על הערך הכולל של העסקה, אולם בהתבסס על שווי השוק הנוכחי של חברת הגז ההודית, החזקה של 37.4% מהחברה שווה ל-56.77 מילארד רופי שהם 800.4 מיליון דולר. בעקבות ההודעה מניות אדאני עלו בשיעור של 12% בבורסת מומבאי. 

 

 

לשוק הגז ההודי ישנה אפשרות צמיחה משמעותית עם כוונתה של ניו-דלהי לגוון את מקורות האנרגיה שלה ולפתח את השימוש הביתי בגז בערים וכדלק לרכבים כחלק מתוכנית רחבה להורדת הפליטה, כך לפי מקורות בטוטאל. הודו הציבה לה למטרה להעלות את השימוש בגז טבעי בתת היבשת מ-7% ל-15% עד שנת 2030.

 

"לשוק הגז הטבעי בהודו עתידה להיות צמיחה חזקה, וזהו פתרון מאוד מושך לטוטאל, שהפכה להיות השחקנית השנייה בגודלה בשוק הגז הטבעי", כך לפי מנכ"ל ויושב ראש החברה, פטריק פוייאן, בהצהרה שנתן היום (ב'). אחרי העסקה אדאני וטוטאל יחזיקו בכ-37.4% מהחברה כל אחת, בזמן ש-25.2% יהיו בידי הציבור, כך מסרה אדאני גז בהודעה נפרדת עם פתיחת המסחר בבורסה במומבאי.

 

 

מטה טוטאל בפריז מטה טוטאל בפריז צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x