$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

המוסדיים לא התלהבו - דסק"ש ביטלה את מכירת מניות שופרסל

דסק"ש הציעה למכיר מניות שופרסל שבבעלותה תמורת אגרות חוב שלה - המוסדיים הסרימו ביקושים של 350 מיליון שקל אולם במחירים נמוכים בהרבה מהציפיות של חברת ההחזקות שבבעלות אדוארדו אלשטיין

גולן חזני 09:4726.09.19

הנסיון של דסק"שלמכור מניות שופרסלבתמורה לאגרות חוב של דסק"ש, לא עלה יפה.  לכלכליסט נודע כי גופים שונים, קופות גמל וקרנות אמנם הזרימו ביקושים של 350 מיליון שקל אבל אלה היום במחירים נמוכים בהרבה מהציפיות של דסק"ש, והוחלט לסגור את המכרז בלי עיסקאות.

 

אדוארדו אלשטיין בעל השליטה בדסק"ש ביקש למעשה לבצע את הפעולה כאקט חלופי למכירת בלוק 26% המניות שיש לו בחברה, כשהמרה בתנאים אופטימליים ומחירי השוק מבחינתו היו מקבילות למכירה של שופרסל בפרמיה של 12% - אבל הביקושים היו במחירים נמוכים בהרבה.

 

אלשטיין לא מעוניין בשלב זה להמשיך לפזר את המניות בבורסה במחירי הנחה, ומשאיר זאת לאופציה אחרונה, תוך תקווה בכל זאת למציאת רוכש, או לקבלת הצעה להחלפה במחירים גבוהים יותר.

 

מה דעתך על מניית שופרסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בחודש יוני 2018 מכרה דסק"ש נתח של 16% במניות שופרסל תמורת 850 מיליון שקל, במהלך שהותיר אותה עם החזקה של 33.56% ממניות שופרסל - וכך הפכה הקמעונאית לחברה ללא גרעין שליטה. בנובמבר 2018 מכר מכר אלשטיין 7% נוספים, תמורת 410 מיליון שקל, וירד להחזקה של 26%. לפני כחודש נחשף בכלכליסט שאלשטיין  פנה לבנק השקעות בינלאומי כדי לאתר רוכש לשליטה ברשת שופרסל.

 

 

 

 

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בדסק"ש המחזיקה בשופרסל אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בדסק"ש המחזיקה בשופרסל צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x