$
בורסת ת"א

דמרי מגייס הון מכלל והראל באמצעות הנפקת מניות - בדרך לרכישת אפריקה השקעות

חברת הנדל"ן תקבל משתי חברות הביטוח סכום כולל 280 מיליון שקלים - מכלל ביטוח 205 מיליון שקל ומהראל ביטוח 77 מיליון שקל; אתמול הגישה הצעה משופרת לרכישת מניות אפריקה השקעות

גולן חזני 12:1519.09.19

דמרי מתקדמת עם רכישת אפריקה השקעות: במסגרת ההצעה המשופרת שהגישה אתמול חברת י.ח דמרי לרכישת מניות אפריקה השקעות, דיווחה הבוקר (ה') החברה כי חתמה על הסכמי השקעה מותנים בדרך של הנפקת מניותיה שלה. זאת על מנת לגייס הון, בהיקף של כ-280 מיליון שקל (כ-16.5% מהון החברה), לכלל ביטוח 205 מיליון שקל (12%) ולהראל ביטוח 77 מיליון שקל (4.5%). בנוסף, החברה מנהלת מו"מ עם הכשרה חברה לביטוח, להשקעה נוספת. העסקה נעשית במחיר של 79 שקל למניה.

 

דמרי הגישה אתמול הצעה חדשה לרכישת אפריקה השקעות תמורת 1.27 מיליארד שקל במזומן. ההצעה המשופרת של דמרי מגדילה את רכיב המזומן ב-400 מיליון שקל. היא מוגשת באיחור, אחרי שההצעה של לפידות, שבשליטת יעקב לוקסנבורג, יחד עם בית ההשקעות אלטשולר שחם, זכו כבר במכרז של נציגות אגרות החוב למכירת החברה, כשהציעו 1.24 מיליארד שקל ואף הפקידו 30 מיליון שקל במזומן.

 

 

יגאל דמרי יגאל דמרי

 

הנציגות מערימה קשיים בשלב זה על האפשרות של דמרי להגיש את ההצעה, וטוענת שלאור החלטת המוסדיים כי כל הצעה חדשה חייבת להיות גבוהה ב-50 מיליון שקל אחרי הזכייה של לפידות ואלטשולר, הרי שההצעה החדשה, למרות האטרקטיביות שלה, איננה עומדת בתנאי. עם זאת, המוסדיים הגדולים שמחזיקים בחוב של אפריקה, בוחנים את ההצעה ויתכן שיפעילו לחץ על הנציגות לקיים הצבעה חדשה לגבי ההצעה.

 

דמרי נסחרת בבורסה לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל. לטענתה, כשחקן אסטרטגי שפעיל בתחום הנדל"ן, הערך המוסף שלה לאפריקה ישראל גדול יותר מלפידות, שהיא שחקן פיננסי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x