בורסת ת"א

אמות בדרך לרכישת החצי השני של קניון קריית אונו מנכסים ובניין ב-545 מיליון שקל

חברת הנדל"ן המניב, המחזיקה במחצית מהקניון, דיווחה על אישור עקרוני לרכישת 50% הנוספים; גורמים בשוק מעריכים שנכסים ובניין מעוניינת לנצל את ההזדמנות והמחיר שהוצע לה, בצל החשש מהיחלשות עתידית של מרכזי המסחר

אורי גלאור 12:5319.09.19

חברת הנדל"ן המניב אמות שמחזיקה ב-50% מקניון קריית אונו דיווחה הבוקר (ה') על אישור עקרוני לרכישת המחצית הנוספת של הקניון מידי נכסים ובניין תמורת 545 מיליון שקל. 

 

הנכס כולל קניון בהיקף של כ-23 אלף מ"ר, חניון מקורה בשטח של כ-70 אלף מ"ר המכיל כ-1,480 מקומות חניה ומעליו שני מגדלי משרדים בשטח של כ-19 אלף מ"ר. שטחי המשרדים מושכרים לקופות חולים, קליניקות פרטיות של רופאים, הקריה האקדמית אונו ומגוון בעלי מקצועות חופשיים.

 

גורמים בשוק מעריכים כי נכסים ובניין החליטה למכור את הנכס כדי להמשיך את מגמת הורדת המינוף בחברה. עוד מעריכים הגורמים שהחברה מעוניינת לנצל את ההזדמנות והמחיר שהוצע לה, בצל החשש מהיחלשות עתידית של מרכזי המסחר. זאת לנוכח התגברות מגמת הקניות באינטרנט, מדיניות השמיים הפתוחים ופשיטות הרגל בסקטור האופנה.

 

 

קניון קריית אונו קניון קריית אונו צילום: דימיטרי ספקטור

 

המחצית שמחזיקה נכסים ובניין בנכס רשומה בספרי החברה לפי שווי של 500 מיליון שקל, כך שהחברה צפויה לרשום רווח הון בסדר גודל של כ-45 מיליון שקל בגין העסקה.

 

שיעור התפוסה של הקניון עומד על 96% והחברה מעריכה כי ה-NOI (הכנסות מתואמות מדמי שכירות) בתפוסה מלאה עומד על כ-68 מיליון שקל לשנה.

 

אתמול סיימה אמות שבשליטת אלוני חץ (56.5%) את השלב המוסדי בהרחבת סדרת אג"ח ו' שבמסגרתו גייסה 600 מיליון שקל בריבית אפקטיבית של 0.92%. מח"מ האג"ח מסדרה ו' עומד על כ-8 שנים.

 

אבי מוסלר מנכ"ל אמות אמר בשיחה לכלכליסט כי "מאחר שאנו מחזיקים ב-50% מהקניון ראינו את ההזדמנות להגדיל את הפוזיציה שלנו, זהו קניון חזק ומוביל באיזור עם שוכרים יציבים, אנחנו מכירים אותו היטב, כל גרגיר וכל אבן בו, את ההתנהלות שלו, האיתנות שלו ואת הפוטנציאל שלו. כמו כן, אנו רואים כי ישנה תנופה משמעותית של בנייה למגורים בכל האזור המהווה פוטנציאל גדול גם עבור הקניון, כל אלו היוו את הסיבות להגדלת חלקנו בו".

 

בנוסף ציין מוסלר כי "ביצענו גיוס אג"ח מצוין השבוע ואין ספק שרכישת הנכס והגיוס המוצלחים יתנו לנו מרווחים פנומנאליים. את הגיוס ביצענו בריבית של 0.9% למח"מ של 8 שנים, והרכישה היא בתשואה של למעלה מ- 6%, אלו יתנו לנו מרווחים גבוהים לאורך זמן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x