שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מעלות משנה את תחזית הדירוג של נכסים ובניין לשלילית

להערכת מעלות חלה הרעה בפרופיל הסיכון העסקי של נכסים ובניין והחברה בת ישפרו, בעקבות איבוד השליטה בגב ים וכתוצאה מירידה בשווי תיק הנכסים המניבים; שווי תיק הנכסים המניב ירד מכ-12.5 מיליארד שקל לכ-7 מיליארד שקל

אורי גלאור 15:5811.09.19

חברת הדירוג מעלות משנה את תחזית הדירוג של חברת הנדל"ן נכסים ובניין והחברה הבת ישפרו לשלילית. הדירוג עצמו נותר בינתיים ברמת A.

 

בחודש יוני הודיעה מעלות על הכנסת הדירוג של שתי החברות לרשימת מעקב (Creditwatch), בעקבות הצעת הרכש שפרסמה דסק"ש לרכישת זכויות המיעוט בחברת נכסים ובניין, בכדי לעמוד בחוק הריכוזיות או כתוצאה מפעולות אחרות העשויות להידרש בקבוצה על מנת לעמוד בחוק הריכוזיות.

 

אז, ציינו במעלות כי הכנסת הדירוג לרשימת מעקב עם השלכות שליליות משקפת את ההערכה כי קיימת הסתברות שהשינוי המבני בקבוצה כתוצאה מעמידה בדרישת חוק הריכוזיות יוביל להרעה בדירוג החברה.

 

 

מתחם תוצרת הארץ של גב ים מתחם תוצרת הארץ של גב ים הדמיה: viewpoint

 

במעלות מציינים כי להערכתם חלה הרעה בפרופיל הסיכון העסקי של החברה, בעקבות איבוד השליטה בגב ים וכתוצאה מירידה בשווי תיק הנכסים המניבים, גידול בחשיפה לנכס מהותי (בניין HSBC) וצפי לגידול בחשיפה לפעילות הייזום למגורים.

 

נכסים ובניין מכרה כ-16.8% בחודשיים האחרונים ממניית גב ים בכדי לעמוד בדרישת חוק הריכוזיות וכעת נכסים ובניין מחזיקה בכ-34.9% ממניות גב ים ובכך דיווחה על איבוד שליטה בחברת גב ים. במעלות מציינים כי תמורת המכירה בגובה של כ-680 מיליון שקל תשמש להורדת המינוף, לרכישת נכסים מניבים חדשים, והשקעות בפרויקטים ייזום חדשים למגורים.

 

עוד מציינים במעלות כי שווי תיק הנכסים המניב ירד מכ-12.5 מיליארד שקל לכ-7 מיליארד שקל (כולל החזקה בחברות כלולות) כאשר הוא מרוכז יותר בנכס בודד (מגדל HSBC) המהווה כ-50% משווי הנכסים המניבים.

 

במעלות מציינים כי בשל משך הזמן הצפוי באיתור והשלמת עסקאות חדשות התואמות את אסטרטגיית החברה לא צפויה תרומה מהותית מרכישת נכסים חדשים בשנים 2019-2020, אולם בטווח הבינוני השקעות אלו יובילו לשיפור הפרופיל העסקי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x