$
שוק ההון

כשלו נסיונות ההתרחבות של וילי פוד: העסקאות המתוכננות לא יצאו לפועל

החברה מדווחת כי המגעים שניהלה עם שתי חברות מזון - ביכורי השדה ומעדני מיקי - לא הבשילו לכדי הסכם; העסקאות, אם היו מתקיימות, היו מכניסות לוילי פוד סכום של 650 מיליון שקל

נורית קדוש 11:2609.09.19

נסיונות ההתרחבות של וילי פוד כשלו: המו״מ שניהלה בחודשים האחרונים יבואנית המזון, לרכישת חברות מזון אחרות לא הבשילו לכדי עסקאות. בשלב הראשון הוקפא המשא ומתן לרכישת חברת הירקות ביכורי צפון, שכעת הוחלט להפסיקו. כמו כן, בימים האחרונים הופסק גם המו״מ להיכנס כשותפים בחברת מעדני מיקי, יצרנית מעדני דגים וסלטים.

 

נסיונות ההתרחבות החלו באפריל האחרון, אז חתמה וילי פוד על מזכר הבנות לרכישת השליטה (51%) בחברת סיטונאות הירקות והפירות ביכורי צפון של האחים דרור וגדעון חכם, בתמורה ל-70 מיליון שקל שיוזרמו לקופת החברה ועוד עשרה מיליון שקל שיחולקו בשווה בין האחים.

 

בנוסף, נערכה וילי פוד לרכוש 70% מהמניות בחברה משותפת שתקים עם מעדני מיקי, יצרנית הסלטים השלישית בגודלה בארץ שבשליטת משפחת קאופטייל, בתמורה ל-10 מיליון שקל, ו-5 מיליון שקל הלוואת בעלים לחברה החדשה שאליה תועבר כל פעילות מעדני מיקי.

 

 

האחים ויליגר האחים ויליגר

 

אם היו עסקאות אלו (בהשקעה של כ-100 מיליון שקל) יוצאות לפועל, הייתה צומחת פעילות וילי פוד ב-650 מיליון שקל, שכן מכירות ביכורי השדה מוערכות ב-480 מיליון שקל ומכירות מעדני מיקי מוערכות ב-170 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית וילי פוד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
ניסיון ההתרחבות נעשה לאחר שוילי פוד איבדה את הזיכיון ארוך השנים שהחזיקה לייבוא ושיווק ממרח החמאה לורפק של מחלבת ארלה הדנית. הזיכיון עבר לשטראוס לפני כשנה, ו-ויליפוד פועלת בקטגוריה עם מותג יורוספרד שהקימה.

 

בסוף שנת 2018 החליט דירקטוריון וילי פוד, שבשליטת האחים יוסי וצביקה ויליגר, להיכנס לתחום האשראי החוץ־בנקאי. בשלב זה, פעילות האשראי החוץ־בנקאי של וילי פוד זניחה ביחס לכלל עסקיה. ברבעון השני של 2019 עמדו הכנסות וילי פוד מתחום האשראי החוץ־בנקאי על 237 אלף שקל בלבד, והיוו 0.2% מהכנסות הקבוצה ברבעון שהסתכמו ב־100 מיליון שקל. הרווח התפעולי של המגזר עמד על 157 אלף שקל והיווה 1.6% מהרווח התפעולי של וילי פוד ברבעון, שהסתכם ב־9.7 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x