$
בורסת ת"א

הפניקס נכנסת לעסקת אטריום של גזית גלוב - תרכוש 6% מהמניות ב-293 מיליון שקל

הפניקס מצטרפת למהלך הכולל של גזית להפיכת אטריום לחברה פרטית - לאחר שמנורה כבר חתמה בשלב מוקדם יותר על הסכם לרכישת 12% מהמניות תמורת 600 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 09:2001.09.19

גזית גלוב מוכרת לחברת הביטוח הפניקס6% מהון המניות של חברת אטריום, כחלק מהמהלך הכולל שמובילה גזית, ושנפתח ב-23 ביולי, להפיכת אטריום לחברה פרטית בשליטתה. הפניקס היא הגוף המוסדי השני שמצטרף למהלך, אחרי מנורה מבטחים.  

גזית גלוב מדווחת הבוקר (א') כי התקשרה בהסכם עם הפניקס, במסגרתו  תמכור לחברת הביטוח את המניות כאמור, תמורת 75 מיליון יורו (293 מיליון שקל). המחיר זהה לשווי המניות בעסקה שבה גזית עצמה רוכשת את מניות באטריום.

 

בחודש יולי פרסמה גזית גלוב הצעת רכש לכל 40% ממניות אטריום שבידי הציבור (150 מיליון מניות) במחיר של 3.75 יורו למניה ובתמורה כוללת של כ-565 מיליון יורו, כ-2.2 מיליארד שקל. מנורה נכנסה לעסקה בשלב מוקדם עם נתח כפול מזה של הפניקס - החברה רכשה 12% ממניות אטריום באותו מכירה, תמורת 150 מיליון יורו, , כ- 600 מיליון שקל.

 

כפי שדווח, לפני השלמת העסקה בכוונת אטריום לחלק לכל בעלי מניותיה (לרבות החברה) דיבידנד מיוחד בסכום של 60 סנט למניה שלאחריו יותאם מחיר העסקה לכ-3.15 יורו למניה - עלות הרכישה של מניות אטריום על ידי גזית צפויה לעמוד בסופו של דבר עם 575 מיליון יורו (כ-1.9 מיליארד שקל). השלמת העסקה צפויה להתבצע בחודש ינואר 2020 והיא כפופה בין השאר לאישור רוב מיוחד מקרב בעלי מניות המיעוט של אטריום ולאישור בית המשפט באי ג'רזי.

 

חיים כצמן, מייסד ומנכ"ל גזית גלוב, אומר הבוקר:  "הפניקס מצטרפת למנורה מבטחים אשר יחד צפויות להחזיק בכ-18% מהון המניות של אטריום. אנו שמחים לראות שני גופים מובילים בשוק ההון הישראלי אשר מצטרפים כשותפים באחת ההשקעות המשמעותיות שלנו".

 

מנכ"ל הפניקס אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס אייל בן סימון צילום: אסנת קרסנסקי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x