$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

העסקה שהביאה את תיק הנדל"ן של אלטשולר למיליארד שקל

אלטשולר שחם פרופרטיז, החברה־הבת של בית ההשקעות, רוכשת ארבעה נכסים בגרמניה שממוקמים בפרנקפורט, פלבאך, אאלן ופפורצהיים ב־270 מיליון שקל יחד עם שלושה שותפים. מאז שהוקמה ב־2017, החברה רכשה 12 נכסים בשש עסקאות

צלי גרינברג 11:3428.08.19

אלטשולר שחם פרופרטיז, החברה־הבת של בית ההשקעות אלטשולר שחם, השלימה רכישה של ארבעה מרכזיים מסחריים בגרמניה, תמורת 270 מיליון שקל. את העסקה ביצעה החברה עם כמה שותפות.

 

השותפה הבכירה היא קרן הפרייבט אקוויטי הישראלית מידאל, שמתמחה בנדל"ן במערב אירופה ומנוהלת על ידי רביב קורן ויהודה עמית. הקרן, שאלטשולר שחם היא מהמשקיעים שלה, תחזיק ב־60% ממניות הנכסים, אלטשולר שחם פרופרטיז, שמנוהלת על ידי ארל צין, תחזיק ב־27% והיתרה תוחזק בידי שני משקיעים נוספים.

 

הרכישות של אלטשולר שחם פרופרטיז הרכישות של אלטשולר שחם פרופרטיז

 

הנכסים משתרעים על שטח כולל של 45 אלף מ"ר

 

מדובר על נכסים בשטח כולל של 45 אלף מ"ר והם ממוקמים בפרנקפורט, פלבאך, אאלן ופפורצהיים. הנכסים מושכרים בחוזה ארוך טווח (עד 2033) לרשת TOOM — אחת מרשתות ה"עשה זאת בעצמך" הגדולות בגרמניה. העסקה תמומן ברובה באמצעות הלוואה מבנק גרמני. היקף ההון העצמי יעמוד על 114 מיליון שקל, שהם 42% מהיקף העסקה. ההון העצמי שתעמיד אלטשולר שחם פרופרטיז הוא 29 מיליון שקל, בהתאם לחלקה בעסקה. צין אמר ל"כלכליסט" כי "אנו מאמינין בנדל"ן מניב בגרמניה, שכן התנאים הכלכליים והריביות הנמוכות במשק הגרמני נותנים למדינה יתרון על פני מדינות אחרות".

 

צין הוסיף כי "אנו בוחרים עסקאות בפינצטה כדי להביא ללקוחות את העסקאות האטרקטיביות ביותר, שלרוב הם אינם נחשפים להן".

 

מימין ארל צין מנכ"ל אלטשולר שחם פרופרטיז וגילעד אלטשולר הבעלים של בית ההשקעות אלטשולר שחם מימין ארל צין מנכ"ל אלטשולר שחם פרופרטיז וגילעד אלטשולר הבעלים של בית ההשקעות אלטשולר שחם צילום: עמית שעל

 

אלטשולר שחם מעוניין לפזר את ההשקעות שלו

 

אלטשולר שחם פרופרטיז החלה לפעול ב־2017 מתוך כוונה של בית ההשקעות לפזר את ההשקעות בתיק שלו. כאמור, היא חברה־בת של בית ההשקעות, אבל הכסף לעסקה מגיע מכספי משקיעים כשירים שמעוניינים לגוון את תיק ההשקעות שלהם. העסקה הנוכחית היא השישית שהחברה מבצעת מאז שהוקמה. עד כה רכשה החברה 12 נכסים, יחד עם שותפים, ב־6 עסקאות שונות, בהיקף כולל של מיליארד שקל.

 

החלק של אלטשולר שחם פרופרטיז בעסקאות אלו הסתכם ב־160 מיליון שקל. בפברואר השנה השלימה החברה עסקה בשיתוף עם חברת Aroundtownהאנגלית, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב, לרכישת 4 בתי מלון המושכרים לרשת ההוסטלים Selina ברחבי אנגליה. סכום העסקה הכולל עמד על 139 מיליון שקל, כאשר 51% מההחזקה של הנכסים בידי Aroundtown, ושאר 49% מוחזקים על ידי אלטשולר שחם פרופרטיז, שהשקיעה בה 43 מיליון שקל.

 

באוקטובר 2018, החברה השתתפה ברכישת בניין משרדים בשטח בן 10 קומות ובשטח כולל של 11.5 אלף מ"ר בדרום אמסטרדם שבהולנד יחד עם חברת הנדל"ן הציבורית אספן גרופ. היקף העסקה עמד על 107 מיליון שקל וחלקה של אלטשולר בסכום הגיוס עמד על 27 מיליון שקל. בנובמבר 2018 החברה רכשה יחד עם Aroundtown שטח משרדים משולב בבנייני מגורים בעיר רוטרדם שבהולנד תמורת 203 מיליון שקל, כשחלקה של אלטשולר בעסקה עמד על 25 מיליון שקל.

 

באותו חודש היא רכשה יחד עם ברייטמן & גיל השקעות נדל"ן 3 בנייני משרדים בראלי שבצפון קרולינה, שבהם משרד האוצר של המדינה הוא שוכר העוגן. היקף העסקה עמד על 112 מיליון שקל וחלקה של אלטשולר היה 11 מיליון שקל. במרץ 2018 החברה ביצעה את העסקה הראשונה שלה, במסגרתה רכשה עם קרן מידאל את המרכז הלוגיסטי של חברת פולקסווגן בעיר קאסל שבגרמניה תמורת 207 מיליון שקל. חלקה בעסקה עמד על 22 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x