שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קנאביס

הזרוע הקנדית של פלנטקסט הישראלית מתמזגת לשלד בורסאי קנדי לפי שווי 30 מיליון דולר

החברה בת הקנדית של PlantEXT, תתמזג עם BB1 Acquisition, ובסיומו תחזיק ב-91.9% ממניות החברה הממוזגת. דאג סומרוויל, מנכ"ל פלנטקסט הקנדית: "זו התקדמות לרישום החברה למסחר בקנדה ולגישה לשוקי ההון ולנזילות משקיעים"

צלי גרינברג 16:3920.08.19

חברת PlantEXT הקנדית, חברה בת של PlantEXT הישראלית, הודיעה כי תתמזג לשלד הבורסאי BB1 Acquisition, הנסחר בבורסת היזמות הקנדית בטורונטו (TSXV) בשווי 1.12 מיליון דולר (אמריקני) לפי שווי חברה מאוחדת של 30 מיליון דולר (אמריקני).

 

 

 

פלנטקסט היא חברה ישראלית שהוקמה בשנת 2015 על ידי ד"ר עודד שגיא, בעל המניות הגדול בחברה באמצעות חברת IPS (ISRAEL PLANT SINCES), המחזיקה ב-10 מיליון מניות החברה. IPS היא גם הבעלים של חברת קנאביוואר, שמפתחת מפה גנטית לצמח הקנאביס במכון וולקני בבית דגן - בו פועלת פלנטקסט לפיתוח קניין רוחני בתחום הקנאביס והזרעים, ולפיתוח מוצרים מגובים במחקר קליני.

 

קנאביס (ארכיון) קנאביס (ארכיון) צילום: שאטרסטוק

 

החברה הקימה את הזרוע הקנדית לטובת קידום פעילותה בצפון אמריקה והמשיכה את פעילות הפיתוח והמחקר בישראל, תוך מינוי דאג סומרוויל (Doug Sommerville), לשעבר מנהל טבע פרמצבטיקה קנדה, כמנכ"ל פלנטקסט קנדה, ואת ג'ו אוליבר, לשעבר שר האוצר של קנדה, כיו"ר הדירקטוריון שלה.

 

פלנטקסט גייסה עד עתה כ-5 מיליון דולר במסגרת גיוסים פרטיים, מחזיקה כ-2 מיליון דולר בקופתה, ולפי דיווחיה היא עתידה לצאת עם מוצריה בעתיד הקרוב לשוק. במסגרת עיסקת המיזוג פלנטקסט תקבל 91.9% מהון המניות של החברה הממוזגת ובעלי המניות של BB1 ימשיכו להחזיק ב-8.1% הנותרים. השלמת העסקה תלויה באישור בעלי המניות שלה, ובהעמדת הון עצמי בקופת החברה הציבורית טרום המיזוג של כ-7 מיליון דולר, שיידרשו לחברה לפעילותה במשך השנה עד שנה וחצי לאחר המיזוג, כמתחייב על פי הבורסה הקנדית.

 

סומרוויל ציין בהודעה המשותפת של החברות, כי "סיימנו צעד חשוב בהתקדמות המתמשכת לקראת רישום PlantEXT למסחר בבורסה, במטרה לקבל גישה לשוקי ההון ולנזילות משקיעים, ועל ידי כך לשרת טוב יותר את צרכי המטופלים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x