$
בורסת ת"א

אין כסף לדירה ויש 150 אלף שקל פנויים? קרן נדל"ן של הלמן אלדובי גייסה 50 מיליון שקל

מדובר בקרן המשקיעה בתחום ההתחדשות העירונית הכוללת השקעות בתמ"א 38 ופינוי בינוי; מנכ"ל הלמן אלדובי קרנות השקעה: "משקיעים רבים נרתעים היום מרכישת נדל"ן ישירה"

רחלי בינדמן 15:0404.08.19
הציבור הישראלי אולי מתקשה לרכוש דירות, אך הוא יכול להיחשף לנדל"ן דרך קרנות הפועלות בתחום. בית ההשקעות הלמן אלדובי גייס היום (א') לקרן חוב ציבורית חדשה למתן הלוואות ליזמים בתחום ההתחדשות העירונית סכום של 50 מיליון שקל. מדובר בקרן משותפת לבית ההשקעות ולחברת דייברגון.

 

על פי התשקיף שפרסמה "הלמן-אלדובי התחדשות עירונית", בניהול המנכ"ל מני בן מאור ובהובלת היו"ר חן לוי, הקרן החדשה מאפשרת לציבור המשקיעים בישראל גישה לתחום מימון פרוייקטים של התחדשות עירונית בפיזור רחב של פרוייקטים ובגיבוי ביטחונות. תחום ההתחדשות העירונית הוא פרוייקט לאומי לחיזוק מבנים ולהגדלת היצע הדירות במרכזי הערים.

 

חן לוי, יו"ר הלמן אלדובי התחדשות עירונית חן לוי, יו"ר הלמן אלדובי התחדשות עירונית צילום: אביב נווה

 

 

הקרן הפועלת תחת "הלמן-אלדובי קרנות השקעה" היא קרן שקלית לא סחירה ויחידות ההשתתפות בה מוצעות לציבור על פי תשקיף. הקרן תשקיע במתן הלוואות ליזמים בתחום ההתחדשות העירונית, ובכלל זה ליזמים ופרוייקטים בתחום חיזוק מבנים כולל תמ"א 38 וכן פרוייקטי פינוי בינוי ופרוייקטי נדל"ן בכלל.

 

ההלוואות ליזמים ינתנו לתקופות של 12 עד 48 חודשים עם בטחונות דוגמת שיעבוד זכויות היזם בפרוייקטים, מכתבי עודפים וערבויות אישיות.

 

על פי מדיניות ההשקעה שפורסמה בתשקיף, הקרן תספק אשראי לפרויקטים בעלי היתר בניה וליזמים בעלי ניסיון בתחום ההתחדשות העירונית, תוך קבלת בטחונות.

 

סכום ההשקעה המינימלי בקרן עבור משקיעים מהציבור במסגרת הגיוס האחרון עמד על 150 אלף שקל. הקרן תשאף לחלק למשקיעים קופון חצי שנתי בחלוף לפחות 12 חודשים מכל השקעה של משקיע וכמו כן, ניתן לפדות את יחידות ההשתתפות של הקרן לאחר 12 חודשים לפחות מיום כל השקעה. הפדיון יעשה בהודעה מוקדמת של לפחות 90 יום לפני יום הפדיון החל בארבעה מועדים קבועים במהלך השנה.

 

לדברי נועם ברכה, מנכ"ל הלמן-אלדובי קרנות השקעה: "המשקיעים בישראל מתוחכמים מאוד וחיפשו פתרון השקעה שקלי. באופן מסורתי, דירה להשקעה הייתה אחת האלטרנטיבות הפופולאריות ביותר על המשקיע הישראלי, אך כל זה היה נכון רק עד לעשור האחרון, בו עליות מחירי הנדל"ן נגסו בתשואות של דירות להשקעה בצורה משמעותית וכשמוסיפים את המורכבות הלוגיסטית בניהול נכס, ועלויות העסקה הגבוהות במעמד הרכישה, משקיעים רבים נרתעים. אחרים לא רוצים להשקיע סכום נכבד בנכס לא נזיל שדורש החזקה של מינימום 10 שנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x