$
ביטקוין

ארה"ב תובעת אזרח רוסי שחשוד בהונאת ביטקוין של 4 מיליארד דולר

משרד המשפטים האמריקאי הגיש בקשה להסגרת אלכסנדר ויניק העצור ביוון ודורשת ממנו פיצויים בסך 100 מיליון דולר. הוא מכחיש את ההאשמות

שירות כלכליסט 19:0127.07.19

משרד המשפטים האמריקאי הגיש תביעה אזרחית בקליפורניה נגד אזרח רוסי החשוד במעורבות בהונאת ביטקוין בשווי 4 מיליארד דולר. החשוד, אלכסנדר ויניק, נמצא ביוון וארה"ב הגישה בקשה להסגרתו, זאת לאחר שהוא וחברת המסחר במטבעות וירטואלים שהקים BTC-e חשודים בהונאה.

 

 

ויניק הואשם כבר ב-2017 על ידי הרשויות הפדראליות בגניבת מטבעות ביטקוין מפלטפורמות מסחר מקוונות אחרות, ביניהן מאונט גוקס היפנית, וכעת הרשויות דורשות לקבל ממנו פיצויים בגובה 100 מיליון דולר, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג.

 

על פי המסמכים שהוגשו לבית המשפט, החברה של ויניק רשומה בקפריסין או באיי סיישל. לקוחות מקליפורניה ומקומות אחרים השתמשו בפלטפורמה שפתח כדי לסחור בביטקוין ובמטבעות קריפטו אחרים. אולם, ויניק מכחיש את ההאשמות וטוען כי שימש כטכנאי בלבד בעוד שהפלטפורמה שייכת לאחד הלקוחות שלו. "אין לי שום קשר להאשמות האלה", אמר לשופטים.

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: Getty

 

 

ויניק נמצאת כאמור במעצר ביוון, שם הוא מנסה למנוע את הסגרתו לארה"ב. במקביל, גם רוסיה מבקשת את הסגרתו לשטחה. "ארה"ב חוטפת אזרחים רוסיים באמצעות מדינות צד שלישי", טען ויניק בשנה שעברה.

 

החברה BTC-e מואשמת גם שניהלה מטבעות דיגיטליים שלאחר מכן הגיעו לידי קצינים במודיעין הרוסי שהואשמו בגניבת ופרסום המיילים ממחשבי הוועידה הדמוקרטית בקמפיין הבחירות לנשיאות בארה"ב ב-2016.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x