$
שווקי חו"ל

האמריקאיות חוזרות: הצלחה לסאות'רן פרופרטיס בשלב המוסדי בסדרה ג'

עוד חברת נדל"ן אמריקאית שגייסה חוב בארץ רושמת התאוששות - סאות'רן קיבלה התחייבויות מוקדמות ב-275 מיליון שקל בגיוס האג"ח שלה, בריבית נקובה של 4.65%; לצורך הגיוס החדש משעבדת החברה מתחם בשם בראונינג פלייס

חזי שטרנליכט 17:4526.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

 

התאוששות בחברות הנדל"ן האמריקאיות: חברת סאות'רן פרופרטיס, הרשומה באיי הבתולה הבריטיים ומגייסת בשנים האחרונות חוב בארץ, השלימה אמש (ה') בהצלחה את השלב המוסדי בגיוס אג"ח לסדרה חדשה (סדרה ג'). החברה קיבלה בשלב זה התחייבויות מוקדמות בהיקף של 275 מיליון שקל לאג"ח בריבית נקובה של 4.65%. השלב הציבורי צפוי להתקיים בקרוב ובכך להשלים את גיוס החוב.

 

 

 

לסאות'רן פרופרטיס שתי סדרות אג"ח שכבר נסחרות בתל אביב: סדרה א' שהיקפה 320 מיליון שקל וב' עם 210 מיליון שקל. במקור גייסה החברה 610 מיליון שקל באג"ח. החברה מחזיקה במתחמי נדל"ן, בעיקר למגורים, בארה"ב שמדורגים בדירוג גבוה (A). יש לה 57 נכסי מולטי פמילי עם 10,913 יחידות דיור והיא מפתחת עוד 2,191 יחידות דיור. המינוף שלה בתום הרבעון הראשון עומד על 60%, וזהו שיפור מול מינוף של 63% אשתקד.

 

 

המנכ"ל דניאל מוס המנכ"ל דניאל מוס צילום: שאול גולן

 

לצורך הגיוס החדש משעבדת החברה מתחם בשם בראונינג פלייס כבטוחה בשעבוד ראשון למחזיקי אג"ח ג'. זהו נכס שבו כ-70% מחוזי השכירות נגמרים לאחר פירעון חוב האג"ח, כך לפי הנתונים שמציגה החברה למשקיעים. נשיא ומנכ"ל החברה הוא דניאל מוס, וחברת האם של סאות'רן פרופרטיס היא קבוצת TCI, שהינה חברה ציבורית שנסחרת ב-NYSE.

 

מדובר בהתפתחות חיובית בכל הנוגע לגיוסי חוב של חברות הנדל"ן האמריקאיות שגייסו עשרות מיליארדי שקלים בשנים האחרונות, אך ראו את השוק משתנה במהירות מאז החורף האחרון. בדצמבר על רקע משבר בשווקים הגלובליים, וסדרה של בעיות שצצו בחלק מהחברות שגייסו חוב ובהן קריסתה של חברת ברוקלנד, זינקו התשואות של החברות והשוק "ננעל" עבורן לגיוסים חדשים.

 

מאז נרשמה התאוששות והחלו גיוסים, בהם הרחבה של סדרה על ידי חברת סילברסטין בהיקף של 180 מיליון שקל בפברואר השנה, ובמקרה אחר חברה חדשה בשם ווסטדייל השלימה גיוס של חצי מיליארד שקל. גם היא בפרואר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x