$
בורסת ת"א

גזית גלוב רוכשת את מניות המיעוט באטריום תמורת 565 מיליון יורו

עפ"י ההסכם, גזית גלוב תמכור למנורה מבטחים כ-12% ממניות אטריום. לפני השלמת העסקה בכוונת אטריום לחלק לכל בעלי מניותיה דיבידנד של כ-0.60 יורו למניה

חזי שטרנליכט 09:5523.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

גזית גלוב התקשרה בהסכם לרכישת כל המניות המיעוט של החברה הבת אטריום בתמורה כוללת של כ- 565 מיליון יורו (כ- 2.26 מיליארד שקל). בעסקה, המשקפת פרמיה של כ-18% למחיר הסגירה שבו נסחרה אטריום אמש וכ- 13% למחיר המניה הממוצע ב-90 ימי המסחר האחרונים, השתתפה גם חברת הביטוח מנורה מבטחים. עם השלמת העסקה תהפוך אטריום לחברה פרטית בבעלות גזית גלוב.

 

 

 

צירוף מנורה מבטחים נעשה במקביל עם חתימת ההסכם. גזית גלוב למעשה תמכור החברה למנורה מבטחים כ- 12% מהון מניות אטריום, במחיר זהה למחיר שבו רכשה החברה את המניות, וזאת בתמורה לכ-150 מיליון יורו.

 

לפני השלמת העסקה בכוונת אטריום לחלק לכל בעלי מניותיה (לרבות החברה) דיבידנד של כ-0.60 יורו למניה, שלאחריו יותאם מחיר העסקה לכ- 3.15 יורו למניה וסך עלות הרכישה צפוי להסתכם בכ-475 מיליון יורו (כ-1.9 מיליארד שקל). השלמת העסקה צפויה להתבצע בראשית ינואר 2020.

 

גזית גלוב פועלת למימוש האחזקות הציבוריות והפיכה של החזקות לפרטיות, כשהיא מנצלת לדבריה את סביבת המסחר באירופה. בעסקה זו היא מגדילה את חלקה בחברה במחיר הנמוך בכ-20% משוויו בספרים של אטריום. במחיר העסקה האמור, צפויה גזית להגדיל את תזרים המזומנים בקבוצה בכ-85 מיליון שקל, גידול של 15% למניה.

 

חיים כצמן, מנכ"ל גזית גלוב חיים כצמן, מנכ"ל גזית גלוב צילום: Agaton Strom

 

 

גזית גלוב היא בעלת השליטה באטריום כבר משנת 2008. במהלך השנים השביחה אטריום את תיק הנכסים ומכרה יותר מ-120 נכסים בשווקים משניים, לרבות יציאתה של החברה מהונגריה, לטביה ורומניה. תיק הנכסים של אטריום מונה כיום כ-34 נכסים דומיננטיים בשווי של כ-3 מיליארד יורו, 85% מהם בפולין וצ'כיה.

 

"היתה כאן הזדמנות יוצאת דופן" 

 

חיים כצמן, מייסד ומנכ"ל גזית גלוב אמר ל"כלכליסט" כי "היתה כאן הזדמנות יוצאת דופן להשקיע בתיק נכסים ב-20% הנחה ל-NAV. עבורנו זו פלטפורמה באירופה שיש לה נכסים אורבנים בשווקים צומחים – בהתאם לאסטרטגיה שלנו".

 

לדבריו, התוצר בפולין ובצ'כיה שם ממוקמים עיקר נכסיה של אטריום כיום עלה בשיעור חד, 5% ו-4.5% בהתאמה בשנה האחרונה. "אלה מספרים חזקים שנמשיכם לאורך שנים. יש לנו שם נכסים בתפוסות גבוהות, ה-NOI ימשיך ויצמח. בשנתיים האחרונות מכרנו נכסים במזרח אירופה בלמעלה מ-600 מיליון יורו. יצאנו מרומניה, הונגריה ולטביה. מאז שרכשו את אטריום מכרנו 120 נכסים והיום יש 33 נכסים. הנכסים של היום שווים יותר מ-120 הנכסים שמכרנו."

 

בשנת 2015 היתה גזית גלוב חברת אחזקות אשר כ-80% מהשקעותיה היו בחברות ציבוריות. באותה שנה הודיעה גזית על שינוי האסטרטגיה, מכירת אחזקות בחברות ציבוריות והגדלת רכיב הנדל"ן הפרטי.

 

מאז ביצעה החברה מכירות של שתי חברות ענק בארה"ב ובקנדה בתמורה למיליארדי דולרים. הגדלת האחזקה באטריום ומחיקת מניותיה מהמסחר מהווים צעד משמעותי ביישום אסטרטגיית גזית גלוב להגדלת רכיב הנדל"ן הפרטי תוך התמקדות בנכסים דומיננטיים בערים מרכזיות צפופות אוכלוסין לאחר השלמת העסקה סך הנכסים באחזקה פרטית צפוי לגדול בכ-2.7 מיליארד יורו (כ- 10.6 מיליארד שקל) ולהוות כ-82.3% מסך שווי הנכסים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x