$
קנאביס

תיקון עולם חוזרת לשווק תפרחות קנאביס - מצפה לשובם של 8,000 לקוחות

החברה נאלצה להפסיק את השיווק בשל אי קבלת היתר ועל רקע העברת מתקני החברה; רוב הלקוחות עברו למתחרה BOL, וזו צירפה אותם לנתוני הלקוחות שהציגה בהנפקה המתוכננת בקנדה - שנכשלה לבסוף; חזרתם לתיקון עולם לא תפאשר ל-BOL להציג עצמה כמגדלת הגדולה בישראל

צלי גרינברג 13:2622.07.19
מגדלת הקנאביס הרפואי הוותיקה תיקון עולם הודיעה היום (ב') למטופליה על חזרתה לשיווק תפרחות קנאביס רפואי. זאת לאחר שבחודש מרץ האחרון נאלצה להפסיק השיווק בעקבות אי קבלת היתר גידול ושיווק התפרחות. עם זאת, כן ניתן לה היתר להמשיך במכירת שמן קנאביס רפואי.  
בהודעת החברה היום נכתב, כי "בשלושה וחצי החודשים האחרונים לא יכולנו לספק תפרחות בשל מחסור במלאי שנבע ממעבר מתקני החברה מהגליל העליון, לחווה בעלת התקנים בעמק יזרעאל". אך החברה אינה מציינת כי כ-8,000 ממטופליה בתפרחות נאלצו לנדוד לשאר המגדלות, ועיקרם נקלטו ב-BOL, שהפכה בעקבות כך למגדלת הקנאביס הגדולה בישראל.

 

BOL (שאיפה לחיים) הציגה את כמות המטופלים החדשה והמתרחבת שלה  גם בניסיון ההנפקה האחרון של החברה בבורסה בטורונטו (TSX) - החברה ביקשה להנפיק לפי שווי של מיליארד דולר אמריקאי ולאחר מכן ירדה לשווי של כמיליארד דולר קנדי (כ-827 מיליון דולר אמריקאי). הנפקות אלו לא צלחו והחברה הודיעה כי תבצע ניסיון נוסף כשהמגמה בשוק הקנדי תשתנה לחיוב.

 

חזרתה של תיקון עולם לשוק התפרחות אמנם מהווה בשורה חיובית עבור מטופלי הקנאביס הרפואי החווים מחסור בתפרחות, אך מעמידה בסימן שאלה את המיצג של BOL כחברת הקנאביס הישראלית הגדולה ביותר, שכן רבים מלקוחות תיקון עולם שעברו אליה יעדיפו לחזור לספקית שהם מכירים.

 

משרד הבריאות אמנם אינו מאפשר כיום מעבר מטופלים בין ספקיות הקנאביס הרפואי, אך כיוון שמטופלי תיקון עולם נאלצו לנדוד לספקיות אחרות בשל אי קבלת ההיתר, בענף מעריכים שתתאפשר בידי המטופלים ההתניידות חזרה לתיקון עולם. עבור שתי החברות מדובר בהכנסות משמעותיות הנאמדות בעשרות מיליוני שקלים בשנה ומספר המטופלים שישובו לתיקון עולם יקבע מי מבין שתי החברות, תיקון עולם או BOL, היא בפועל הגדולה בישראל.

 

חממות של תיקון עולם חממות של תיקון עולם

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x