$
בורסת ת"א

אלשטיין מוותר על כלל ביטוח - משך את הבקשה לקבלת היתר שליטה

לאחר מפגש בינו לבין יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת הבין אדוארדו אלשטיין שסיכוייו לזכות בהיתר שליטה קלושים - והחליט לפנות למכירת השליטה בחברה

גולן חזני 10:0921.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אדוארדו אלשטיין מושך את הבקשה לקבלת היתר שליטה בכלל ביטוח - אי.די.בי פתוח מעדכנת הבוקר שקיבלה על כך הודעה מבעל השליטה.  

בכלכליסט פורסם לפני כשבועיים שמשה ברקת, יו"ר רשות שוק ההון, הודיע לאלשטיין בפגישה ביניהם כי סיכוייו לקבל היתר שליטה בכלל ביטוח קלושים. אלשטיין כל הנראה הבין בעקבות הפגישה שהאפשרות שעלן הפרק מבחינתו היא לפנות למכירת השליטה בחברה.

 

 

אלדשטיין מנהל מגעים מול חלק ממחזיקי האג"ח סידרה ט' של אי.די.בי פיתוח להחליף מניות כלל באגרות חוב סידרה ט', אולם יש לכך התנגדות מצד מחזיקי סדרות אג"ח אחרות בחברה. החלפה כזו יכולה להניב לאי.די.בי רווח של מאות מיליוני שקלים בשל העובדה שאגרות החוב סידרה ט' נסחרות בתשואה של 23%. 

 

אלשטיין נקלע לעימותים חוזרים ונשנים עם דורית סלינגר, יו"ר רשות שוק ההון הקודמת שכפתה עליו את מכירת השליטה בכלל, אבל סירבה לאשר גופים סיניים שעימם סיכם על המכירה. לפיכך, הוא מעולם לא שלט  באופן מעשי בכלל משום שמניות השליטה היו בידי נאמן משה טרי, עוד מימי בעל השליטה הקודם נוחי דנקנר - זאת לאחר שאידיבי לא עמדה בכללי הסף להחזקת השליטה בחברת ביטוח.

 

בסופו של דבר מכר טרי 5% ממניות כלל בעיסקאות החלף, מדי ארבעה חודשים. אלשטיין מחזיק כיום ב-20% בלבד ממניות החברה וב-20% נוספים בעקיפין שנמכרו בעסקאות החלף לגופים פיננסיים.

 

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x