$
מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

בקצב הצריכה הנוכחי - בשנת 2050 לא יהיה לכם מה לאכול

כך הזהירו השבוע במרכז העולמי למשאבים במחקר שפורסם על איך להתמודד עם משבר המזון העולמי. על כך ועל מהפכת הדור ה-5 בסלולר דיברנו בפרק ה-65 של פודקאסט מנועי הכסף

שי סלינס 18:0518.07.19

"אם אנחנו רוצים להיות מסוגלים להאכיל 10 מיליארד בני אדם ב-2050, האמריקאים צריכים להפחית ב-40% את צריכת הבשר שלהם והאירופים ב-22%", כך טוענים במרכז העולמי למשאבים (World Resources Institute) במחקר מיוחד בן 580 עמודים שפורסם לאחרונה.

 

במחקר מסבירים כי חלקו של הבשר מבחינת צריכת הקלוריות היומית המומלצת עומד על 3%, בעוד שגידול הבקר צורך לא פחות מ-43% משטחי החקלאות הקיימים בעולם.

 

 

 

 

החוקרים טוענים כי המהפכה הירוקה בחקלאות שהחלה אי שם במאה ה-20 כבר לא ממש רלוונטית. מצד אחד הכלים בהם השתמשו החקלאים אינם זמינים בהיקפים הנדרשים ומצד שני, כותבים ב-WRI, החלק העיקרי של החקלאות - המים - הינו משאב מתכלה שהמחיר שלו בעלייה.

 

 

 צילום: PwC
"אם רוצים לדאוג לכך של-10 מיליארד בני אדם יהיה מה לאכול ב-2050 החקלאים צריכים להגדיל את התפוקה שלהם בלפחות 56%", טוענים במחקר. "שזה למעשה אומר שהם צריכים בשביל זה שטח אדמה שהוא כפול מהשטח של הודו".

 

עוד מוסיפים החוקרים בדוח כי יש לחשוב על דרכים אחרות ממה שהתרגלנו לגבי הגדלת התבואה החקלאית כגון חידושים טכנולוגיים אולם המסקנה העיקרית היא שהדרך היעילה ביותר היא פשוט להקטין את הצריכה.

 

על מחירי הסחורות בעולם, השינוי הקיצוני במזג האוויר שפוגע בחקלאות ועל ההשפעה של זינוק מחירי הסחורות על השווקים המתעוררים דיברנו בפרק ה-65 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט בשיתוף פסגות עם האסטרטג והכלכלן הראשי של בית ההשקעות אורי גרינפלד ומנהלת מחלקת המסחר אילנית שרף.

 

בחלק השני של הפרק דיברנו על אבן הדרך שהונחה השבוע בדרך להקמת רשת סלולרית דור 5 בישראל - מתי הטכנולוגיה תהיה זמינה לכולם ואילו חברות יתמודדו במכרז.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x