$
בורסת ת"א

הסדר החוב בחברת מדלי קפיטל קיבל אישור גורף של המחזיקים

מדלי קפיטל חייבת למחזיקים 409 מיליון שקל; החברה תחזיר את החוב בתשלומים רבעוניים שיחלו באופן מיידי ושיסתיימו לכל המאוחר בתחילת שנת 2021 - ותספק שעבודים להבטחת החוב

חזי שטרנליכט 17:0816.07.19

הושלם בהצלחה ובזריזות הסדר חוב במדלי קפיטל - חברת האשראי החוץ בנקאי שגייסה חוב קיבלה אישור גורף ממחזיקי האג"ח להסדר שהוצע להם.

 

חובות החברה למחזיקים עומדים על 409 מיליון שקל. ביום פרסום פרטי ההסדר, ב-4 ביולי השנה, זינק מחירה של אגרת החוב הבודדה של החברה בת"א, מדלי א', בשיעור חד של 15.6%. התשואה לפדיון באיגרת צנחה באותו היום מ-15.5% ל-9.5%.  

מחזיקי האג"ח אישרו את ההסדר שהובילו הנאמנים, עו"ד אלון בנימיני ורענן קליר ממשרד ארדינסט בן נתן טולידאנו ושות'. מי שפעל מטעם הנאמן לאגרות החוב משמרת (נאמן הוא) הוא עו"ד רמי קצב. עו"ד שרון זאורבך מחברת הייעוץ MNS שימש כבנקאי ההשקעות של מדלי קפיטל.

 

לפי התיקון שיבוצע בשטר הנאמנות של האג"ח, כול החוב יוחזר למחזיקים בתשלומים שוטפים מדי רבעון, וכך התשלום על הסדרה יסתיים עד לרבעון הראשון של 2021. בה בעת, בוצעה הפחתה מינורית בגובה הריבית. בעלי החברה נתנו בטוחות למחזיקי האג"ח והתוצאה היא שהמח"מ מתקצר לפחות משנה ומאפשר למדלי קפיטל להשלים מיזוג מתוכנן עם חברה בשם סיירה שאמור, לטענתה, לשפר כלכלית עוד יותר את מצבה.

 

התיקון שהוצע יוביל לכך שמדלי קפיטל תחזיר את החוב בתקופה קצרה בתשלומים רבעוניים שיחלו באופן מיידי ושיסתיימו לכל המאוחר בתחילת שנת 2021 ותבצע במקביל הפחתה מינורית בריבית. החברה גם תעניק שעבודים להבטחת החוב.

 

מדלי קפיטל גייסה בתחילת 2018 סדרה בודדה בארץ בכסום של 430 מיליון שקל. תשלום הקרן של אגרות החוב היתה מתוכננת בין 2021 ל-2024. מינוי הנאמנים לאגרות החוב נעשה לאחר שנרשמה התדרדרות עסקית במצבה של מדלי קפיטל, שכן מאז ההנפקה חלה ירידה בהיקף נכסי החברה ובהון העצמי שלה.

 

עורכי הדין מטעם המחזיקים העלו טענות שונות כלפי החברה ובהמשך התקיים משא ומתן אינטנסיבי ומהיר בין הצדדים ונציגי החברה אף התייצבו בישראל כדי לקיימו והופיעו לשם כך באסיפת מחזיקים מתוחה שהתנהלה בשבוע האחרון של יוני.   

 

 

מימין: סת' וברוק טאוב, בעלי השליטה במדלי מימין: סת' וברוק טאוב, בעלי השליטה במדלי צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x