$
שוק ההון

תם עידן במליסרון: המנכ"ל אבי לוי פורש מתפקידו

סיבת העזיבה: בעלת השליטה ליאורה עופר סירבה להעניק למנכ"ל חברת הקניונים, שחוזהו מסתיים ביום חמישי הבא, את ההלוואה שביקש לרכישת 5% ממניות החברה

גולן חזני 10:4511.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מנכ"ל חברת הקניונים מליסרון, אבי לוי, פורש מתפקידו. זאת, לאחר שלא הצליח להגיע להסכמות בנוגע לתנאי ההעסקה שלו עם בעלת השליטה ליאורה עופר - במסגרת החוזה החדש שלו. לוי ימשיך ויעמיד משירותיו לחברה בתקופת ביניים, כאשר בתקופה הקרובה יתקיים תהליך מסודר של איתור מנכ"ל חדש.

 

 

לוי מכהן כמנכ"ל מליסרון מאז 2011. הסכם ההעסקה הנוכחי שלו, שנחתם ב-2015, מסתיים ב-20 ביולי.

 

למכתב ששלח לוי לדירקטוריון לחצו כאן 

 

מימין בעלת השליטה במליסרון ליאורה עופר ומנכ”ל הקבוצה אבי לוי מימין בעלת השליטה במליסרון ליאורה עופר ומנכ”ל הקבוצה אבי לוי צילומים: אביב אברמוב, אוראל כהן

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", לוי ביקש לקבל הלוואה של 400 מיליון שקל בתנאים מועדפים ובריבית נמוכה של 3% לשנה כדי לקנות 5% נוספים ממליסרון. כיום לוי מחזיק ב-4.1% ממניות החברה ששווי השוק שלהן עומד על 368 מיליון שקל. עופר סירבה להעניק ללוי את ההלוואה, והוא מצידו פסל הצעות לשכר גבוה יותר ומענקים מוגדלים במקומה.

 

לוי צירף להודעתו מכתב המופנה לדירקטוריון מליסרון, ובו כתב: "בהמשך להודעה בדבר סיום כהונתי בחברת מליסרון בע"מ, ברצוני להבהיר: מעולם לא ביקשתי הלוואה בסך 400 מיליון שקל. אכן, מתוך אמונה בחברה וביכולותיה ומתוך רצון להמשיך ולהוביל את צמיחתה, ביקשתי לרכוש מניות נוספות של החברה בסכום של כ-300 מיליון שקל, כאשר בכוונתי היה להשקיע מהוני העצמי סכום של 60-75 מיליון שקל, ואכן ביקשתי מבעלת השליטה, ולא מחברת מליסרון, הלוואה צמודה למדד בסכום של כ-225 מיליון שקל. ההלוואה היתה אמורה להיות מובטחת במניות הנרכשות ובערבות אישית מלאה שלי, עם תנאי 'ריקורס' מלא".

 

עופר הודתה ללוי על תרומתו רבת השנים לפיתוחה ושגשוגה של קבוצת מליסרון. לדבריה, "אני בטוחה שבזכות השדרה הניהולית של החברה, נמשיך, יחדיו, צוות העובדים וההנהלה, לקדם את החברה".

 

עופר השקעות שבבעלות ליאורה ודורון עופר מחזיקה ב-58% ממניות מליסרון. שווי המניות עומד על 4.9 מיליארד שקל. מליסרון נסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 8.4 מיליארד שקל. בתקופתו של לוי עלתה מניית החברה ביותר מ-250%. עם זאת, בשנים האחרונות הצמיחה של מליסרון והעלייה בשווייה לא היו מעל למתחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x