$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

בלאקרוק רוצה הקלות כדי להשקיע בתשתיות

בפגישה שקיים עם שר האוצר משה כחלון, נשיא החברה רוב קפיטו התנה את השקעותיה של בלאקרוק בתשתיות בישראל בהסרת חסמים וויתור על עמלות תיווך. כחלון הבטיח פגישה נוספת שבה ידונו בנושא

רחלי בינדמן 07:0210.07.19

חברת ההשקעות הבינלאומית בלאקרוק מעוניינת להיכנס להשקעה משמעותית בתשתיות בישראל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

שר האוצר משה כחלון נפגש שלשום עם רוב קפיטו נשיא ומייסד בלאקרוק, במשרדי ענקית ניהול הנכסים בניו יורק. בפגישה נכח גם מנכ"ל האוצר שי באב"ד. קפיטו התייחס לכך שבלאקרוק כבר מושקעת בשוק הישראלי בהיקף של 20 מיליארד דולר - בעיקר דרך השקעות במניות של חברות ציבוריות - ומעוניינת להתחיל להשקיע גם בתשתיות בישראל בדגש על תחום התחבורה. עם זאת, לדבריו, החברה נמנעה עד כה מלעשות זאת בשל חסמים מצד המערכת הבנקאית.

 

נשיא בלאקרוק רוב קפיטו ושר האוצר משה כחלון, אתמול נשיא בלאקרוק רוב קפיטו ושר האוצר משה כחלון, אתמול

 

קפיטו ציין כי כיום כדי להשקיע במכרזי תשתיות של המדינה, גוף זר חייב לעשות זאת דרך בנק מקומי גדול. עוד הוא טען כי הרגולציה המקומית נותנת עדיפות לבנקים במכרזים ובעסקאות מסוג זה. במצב הנתון, לשיטתו, עמלות התיווך לגוף שמוביל את קונסורציום ההשקעה, מורידות מהאטרקטיביות שלה. כתנאי להשקעה הוא מעוניין בהסרת חסמים אלו.

 

כחלון סיכם עם קפיטו כי יקיימו פגישה בישראל בביקורו הצפוי של קפיטו ב־9 בספטמבר, וכי בפגישה ינכחו גם החשב הכללי רוני חזקיהו, שמוביל תוכנית גדולה להשקעה בתשתיות, וגם יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה והמפקחת על הבנקים חדוה בר - והכל במטרה לבדוק כיצד ניתן יהיה להסיר את החסמים, באופן שיאפשר לבלאקרוק להיכנס להשקעה בישראל.

 

קפיטו לא נקב בסכומים שאותם הוא מתכנן או מעוניין להשקיע, אך ציין כי הוא ישאף למודל שבו בלאקרוק תוביל את ההשקעה, ואליה יצטרפו גופים מוסדיים מקומיים כך שגם כספי הפנסיה של הציבור יוכלו להנות ממנה.

 

בלאקרוק נחשבת כיום לחברת ניהול הנכסים הגדולה ביותר בעולם. לחברה, שהמטה הראשי שלה נמצא בניו יורק, כ־15 אלף עובדים והיא מנהלת נכסים, כספים וסיכונים בהיקף של ביליוני דולרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x