$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

"נוכחות עורכי הדין של בן־משה תוציא את אלשטיין מאיפוס"

עוה"ד רענן קליר ואלון בנימיני מבקשים להתמנות כיועצים למחזיקי האג"ח של אי.די.בי. מכיוון שהשניים הם גם עורכי דינו של מוטי בן־משה, שותפו לשעבר של אדוארדו אלשטיין באי.די.בי, חלק מהמחזיקים חוששים שמדובר בסדין אדום עבור אלשטיין

גולן חזני 07:3008.07.19

רענן קליר ואלון בנימיני, עורכי דינו של מוטי בן־משה, שותפו לשעבר של אדוארדו אלשטיין לשליטה באי.די.בי פתוח, מבקשים להתמנות כיועצים המשפטיים של מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח. בקשת עורכי הדין מעוררת ויכוח סוער בין המחזיקים שתומכים במינוים לאלו שמתנגדים לו. 

קליר ובנימיני נתמכים על ידי קבוצה גדולה של מחזיקים פרטיים מסדרות ט' וי"ד. התומכים במינוי טוענים כי קליר ובנימיני מכירים היטב את אלשטיין ואי.די.בי מתקופת השותפות של בן־משה בחברה, שכן קליר מלווה את בן־משה מהיום הראשון שניסה לרכוש את אי.די.בי, הוא משמש כעורך הדין של בתו של בן־משה ומקורב אליו. מנגד, גופים מוסדיים וקרנות גדולות שמחזיקים בנתח גדול מסדרה ט' טוענים כי אם קליר ילווה משפטית את הנציגות, המאבק של אלשטיין בה יהפוך לאישי על רקע הדם הרע בינו לבן־משה.

 

אותם מחזיקים סבורים שניתן להגיע לפתרון מול אלשטיין שלא ירצה להפסיד את החברה, אבל לדברי אחד המחזיקים הגדולים, "לשם כך הוא חייב להישאר רציונלי במגעים. נוכחותם של קליר ובנימיני תוציא אותו מאיפוס". בן־משה ואלשטיין רכשו יחד את השליטה באי.די.בי ב־2014 ונפרדו ב־2016 על רקע חילוקי דיעות מהותיים בנוגע לניהול החברה. הפרידה קיבעה את ההפסד של בן־משה על 550 מיליון שקל. בין השניים עדיין מתקיימת בוררות בשל תביעות של מאות מיליוני שקלים.

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: אוראל כהן

 

קליר ובנימיני ינסו להתמנות ליועצים של נציגות אג"ח ט', ואם לא יצליחו, ינסו ללוות משפטית את מחזיקי סדרה י"ד. ל"כלכליסט" נודע כי על ייצוג סדרה ט' יתחרה שחקן חדש בשוק הסדרי החוב – עו"ד רון ברקמן ממשרד ברקמן־וקסלר שנחשב לאחד מעורכי הדין המוערכים בתחום הליטיגציה. המחזיקים הגדולים החליטו לפעול לצירופו של ברקמן לעו"ד גיא גיסין שמלווה את מחזיקי אג"ח ט' של אי.די.בי כבר שנים.

 

ההכרעה בנוגע למי ייבחר לנציגות עצמה תתקבל במהלך האסיפות שייערכו מחר. המועמדים לנציגות הם אדוארד קלר ועופר גזית. שאלה מהותית נוספת שתעמוד להצבעה היא אם להקים נציגות משותפת לסדרה ט' וסדרה יד'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x