$
מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות עם הכסף ב-2019

תשכחו מנדל"ן - כמעט בכל תחום בו הייתם משקיעים בשוק ההון מתחילת השנה - התשואה היתה דו ספרתית. איך זה קרה ומה אפיק ההשקעה הממולץ להמשך 2019. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 63

שי סלינס 16:5004.07.19
סיכויים סבירים שאם אתם עוקבים אחרי אתרים כלכליים יש לכם חיבה מסויימת לשוק ההון. ואם החיבה הזו קיימת אצלכם, איפה להשקיע את הכסף זה נושא שמעסיק אתכם לא מעט. בין אם מדובר בהשקעה קטנה יחסית של מאות או אלפי שקלים בודדים ועד להשקעה בסכומים גבוהים בהרבה - יש מקום אחד שאם הייתם שמים בו את הכסף שלכם מתחילת השנה - הרווחתם. והמקום הזה הוא הבורסה. איזו בורסה? כמעט כל בורסה.

 

מסין דרך תל אביב ועד ניו יורק - מחצית השנה הראשונה של 2019 היתה יוצאת מהכלל למשקיעים בשווקים. כמעט ולא תמצאו בורסה או מניה של חברה מובילה שלא הצליחו לרשום תשואות דו ספרתיות בחצי השנה הראשונה של השנה.

 

מדוע זה קרה? הסיבה העיקרית קשורה למצב הרוח של המשקיעים. בדצמבר האחרון, תוך כדי שהירידות בשווקים היכו בבורסות העולם תחושת המשקיעים היתה שאין בכלל ספק שהריבית בארה"ב תמשיך לעלות. וכשיש צפי שהריבית תעלה המשקיעים שומרים את הכסף קרוב לחזה ומחכים לקטוף את הפירות מהריבית הגבוהה בבנק.

 

מאז, חצי שנה עברה והכל התהפך. מלחמת הסחר בין סין לארה"ב שהרימה ראש בסוף השנה שעברה דעכה ותחזיות הריבית של הפד עברו מ"אין ספק שהריבית תעלה" ל"ברור לחלוטין שהריבית תרד. השאלה רק מתי".

 

בפרק ה-63 של פודקאסט מנועי הכסף עם אורי גרינפלד הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות דיברנו על החצי שנה המעולה של השווקים, בחנו מה צפוי לנו בהמשך השנה וסימנו את אפיק ההשקעה הממולץ להמשך 2019.

 

 

קצת מספרים על המחצית הראשונה של 2019. מדד דאו ג'ונס רשם תשואה חיובית של 15% מתחילת השנה אחרי ירידה של 12% בדצמבר. מדד S&P עלה 19% אחרי מינוס 14% בחודש האחרון של 2018. מבחינת הסקטורים, מניות הטכנולוגיה רשמו זינוק של 27% בחצי שנה לעומת מינוס 17% בדצמבר. הנדל"ן טיפס ב-20% וסקטור הפיננסים על עלייה של 17%.

 

גם במניות התשואות קפצו בחצי השנה האחרונה לעומת דצמבר. מיקרוסופט עלתה ב-33% לעומת מינוס 11%. סיסקו, אפל, אמריקן אקספרס, וולט דיסני, גולדמן זאקס ווול מארט - כולם טיפסו בין 20%-30%. פייסבוק קפצה ב-47%, נטפליקס זינקה ב-37%, פייפאל טיפסה ב-36%, אמזון עלתה ב-26% וטוויטר הוסיפה 21% לערכה.

 

האזנה נעימה!

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

  

 צילום: איי פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x