שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בעקבות החזרה לפוליטיקה: ברק יוכל לממש מיידית אופציות אינטרקיור ב-35 מיליון שקל

על פי ההסכם עם חברת הקנאביס, במקרה וברק מחליט לסיים את תפקידו עקב "סיבה טובה", תקופת הבשלת האופציות שברשותו מואצת; ראש הממשלה לשעבר מחזיק במעל ל-4.58 מיליון אופציות המהוות 4.19% ממניות החברה

צלי גרינברג 11:1627.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אהוד ברק, המכהן כיו"ר אינטרקיור יכול לחזור לחזית הפוליטית ללא סכנה של איבוד האופציות שקיבל בחברה. לאחר שהודיע אתמול בערב על התמודדותו בבחירות הקרובות החלה מניית אינטרקיור להיסחר הבוקר (ה') בעלייה מתונה ולהעלות את שוויי החזקותיו.

 

 

 

ברק מחזיק במעל ל-4.58 מיליון אופציות המהוות 4.19% ממניות החברה (3.73% בדילול מלא), השוות כיום 35.39 מיליון שקל, לאחר ירידת שוויין בכ-18 מיליון שקל מאז עמדו על 53.46 מיליון שקל בנקודת שווי שיא לחברה ב-17 למרץ השנה - 1.276 מיליארד שקל.

 

ברק התחייב פומבית לא למכור את האופציות הנמצאות ברשותו עד להנפקת החברה בנאסד"ק, שצפויה להתקיים בסוף השנה. ההנפקה הראשונית (IPO) של קנדוק פארמה, שגם בה מכהן ברק כיו"ר, מוערכת לפי שווי חברה של מאות מיליוני דולרים.

 

שליש מאופציות אינטרקיור שברשותו, המהוות 1.396% מהון מניות אינטרקיור (1.243% בדילול מלא) נאמדות בשווי החברה הנוכחי ב-11.79 מיליון שקל, והן כבר ניתנות למימוש מאז הקצאתן ב-23 לספטמבר 2018.

 

אהוד ברק אהוד ברק צילום: עמית שעל

 

שני שליש האופציות הנותרות ניתנות למימוש בכל חודש מתוך 36 החודשים להבשלתן המלאה, שיעמדו עד ליום הבחירות ב-17 לספטמבר השנה על כ-15 חודשים, ובכך יעניקו לו 1.56% מניות נוספות למימוש (1.14% בדילול מלא).

 

אם יחליט ברק לממש את האופציות שברשותו ישלם 3.2 שקל לאופציה בממוצע - גבוה בכ-60% משער הסגירה של מניית החברה בסיום המסחר האחרון בבורסה לפני יום הקצאת המניות, שעמד על כ-1.99 שקל למניה.

 

אך בעוד שחלק מעובדי החברה ייאלצו לוותר על יתרת האופציות שברשותם בהנחה ויחליטו לעזוב את תפקידם בחברה לפני תום הבשלתן, ההסכם של ברק עם החברה מאפשר לו להאיץ הבשלת האופציות במקרה והוא מחליט לסיים את תפקידו "עקב סיבה טובה". פירוט למהי "סיבה טובה" לא מצוין בדיווח המפרט ההסכם בין החברה לברק.

 

בדיווח ההסכם בין החברה לברק ציינה עוד החברה, כי "תקופת ההבשלה של האופציות ואופן פריסתה נועדו להקנות לניצע אינטרס בתקופת התקשרות ארוכה יחסית", אך נראה כי הזירה הפוליטית קורצת לברק יותר מקרנבל הקנאביס, שכן החליט לחזור אליה לאחר כהונה של 9 חודשים בלבד כיו"ר אינטרקיור ומעט פחות כיו"ר מגדלת הקנאביס הרפואי קנדוק פארמה, הנמצאת בבעלותה המלאה.

 

תחת כהונת ברק הכינה עצמה אינטרקיור להנפקה בנאסד"ק ולייצוא קנאביס רפואי ובאמתחתה חממות גידול על שטח של 170 דונם הנבנות באזור עוטף עזה; חוות גידול בשטח של כ-4 דונם הפועלת בצפון הארץ; הסכם הפצה בגרמניה בהיקף של 7 טון לשנים 2019-2020, שהיקף מכירותיו מוערך בכ-140 מיליון יורו; מזכר הבנות להקמת מתקן גידול במדינה נוספת באיחוד האירופאי, שהיא אינה מציינת איזו, שלטענתה יוחזק באמצעות חברה משותפת מקומית ועל ידי קנדוק; אחזקה ב-90% מחברה שתקים מתקן גידול קנאביס בשטח של כ-75 דונם במדינה נוספת באיחוד האירופאי, שגם אותה אינה מציינת; והסכם שיתוף פעולה לייצור, גידול והפצה של קנאביס רפואי עם חברה קנדית, שהיא אינה מציינת את שמה.

 

 

מחברת אינטרקיור נמסר: "אהוד ברק הודיע כי הוא צופה עתיד גדול לאינטרקיור ולקנדוק ומאמין מאוד בפעילותן ובפעילותו בהן, ולכן אין באמור (בהתמודדותו בבחירות הקרובות) כדי להשפיע על כהונתו כיו"ר דירקטוריון החברה וכיו"ר קנדוק, והוא יישאר בתפקידים אלו, אף לאחר שובו לחיים הפוליטיים, וזאת עד למועד האחרון הקבוע בדין בו יוכל לכהן בתפקידיו כאמור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x