$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מבחינת המשקיעים עסקת בזק כבר סגורה: המניות מזנקות

הצעת קרן סרצ'לייט ודוד פורר לרכישת השליטה בבזק בדרך לזכות ברוב גדול בקרב מחזיקי האג"ח של בי־קום, והעסקה צפויה להיחתם היום. בשל ההערכות בשוק כי ההצעה תאושר, מניות אינטרנט זהב ובי־קום, בעלת השליטה בבזק, עלו אתמול בחדות

גולן חזני 08:4824.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

המשקיעים מריחים בעלי בית חדשים בחברת התקשורת בזק: היום בשעה 14:00 ייוודע אם מחזיקי האג"ח של חברת בי־קום, בעלת השליטה (26.4%) בבזק, אישרו את ההצעה של קרן ההשקעות הבינלאומית סרצ'לייט ואיש העסקים הישראלי דוד פורר שתהפוך אותם בסופו של דבר לבעלי השליטה בבזק.   

 

 

מסתמן רוב גדול: העסקה צפויה להיחתם היום

מדובר למעשה בהצעה שהיא הסדר חוב כפול, שנוגעת הן לבי־קום והן לחברה־האם שלה אינטרנט זהב (52%) ובמסגרתה יקבלו סרצ'לייט ופורר 75% מבי־קום תמורת 485 מיליון שקל. על מנת שההצעה תאושר במסגרת ההצבעה האינדיקטיבית — השנייה שנערכת בתוך שבוע — שהתחילה אתמול ותסתיים היום ב־09:00, דרוש רוב של 51% בלבד.

 

לפי מידע שהגיע ל"כלכליסט", נכון לאתמול בערב יש רוב גדול להצבעה, כך שהעסקה למכירת בזק צפויה להיחתם היום. גם בשוק ההון העריכו במהלך אתמול כי ההצעה תאושר ומשום כך מניות החברות הרלבנטיות עלו במהלך יום המסחר. את העליות הובילה אינטרנט זהב שזינקה ב־30% לשווי שוק של 41.5 מיליון שקל; בי־קום עלתה ב־11% לשווי שוק של 275.6 מיליון שקל.; ובזק עצמה עלתה ב־1.25% לשווי שוק של 7.4 מיליארד שקל.

 

בשבוע שעבר נערכה ההצבעה הראשונה של מחזיקי אג"ח בי־קום, ושהיתה אמורה להיות גם הצבעתם האינדיקטיבית היחידה. דרישת סרצ'לייט היתה שהרוב הדרוש לאישור ההצעה יעמוד על 75%, בעיקר משום שזה הרוב הנדרש גם בהצבעה המחייבת שתיערך לאחר שהעסקה תיחתם ואישור בית המשפט לה יינתן. אולם לאחר שההצבעה הסתיימה, ובשל התנגדויות שהעלו בית ההשקעות אלטשולר שחם וחברת הביטוח הראל — שמחזיקות יחד בכ־30% מסדרת אג"ח ג' של בי־קום — סרצ'לייט החליטה להסתפק ברוב נמוך יותר של 60%־70% – החלטה שהיוותה למעשה מעקף של ההתנגדות.

 

ההצעה זכתה לרוב של 69.8%, אך אלטשולר שחם פנה לחברה וטען בפניה כי אין אפשרות חוקית לשנות את הרוב הנדרש והמוצהר אחרי שתוצאות ההצבעה התפרסמו. משום כך, בי־קום פנתה לבית המשפט המחוזי בתל אביב ולנשיאו איתן אורנשטיין על מנת לקבל הנחיות כיצד לפעול. אורנשטיין קבע כי על החברה לפעול באופן עצמאי וכי על בי־קום לפנות לנאמן האג"ח כדי לקבל את חוות דעתו בנושא.

 

חרף העובדה שלאור החלטת אורנשטיין בי־קום ואינטרנט זהב היו רשאיות לחתום על העסקה מול סרצ'לייט ופורר — שהיתה אמורה להיחתם ביום חמישי האחרון, לאחר שהראל הסירה את התנגדותה משום שהגיעה להבנות עם סרצ'לייט — החליטו הצדדים לערוך הצבעה נוספת. התנאי של סרצ'לייט לכך היה שההצבעה תסתיים עד היום ב־09:00 ושהתוצאות יפורסמו עד 14:00. מחזיקי האג"ח של החברה ובי־קום עצמה קיבלו את התנאי.

 

מימין: דארן גלאט, שותף מנהל בקרן סרצ'לייט ואיש העסקים דוד פורר מימין: דארן גלאט, שותף מנהל בקרן סרצ'לייט ואיש העסקים דוד פורר צילומים: ענר גרין, beet.tv

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x