$
בורסת ת"א

מחר: מחזיקי האג"ח של בי-קום יקיימו הצבעה שנייה בתוך שבוע על מכירת בזק

ההצבעה על מכירת השליטה בחברה לקרן סרצ'לייט ולדוד פורר תתקיים פעם נוספת, אלא שהפעם הרוב שיידרש להצבעה יעמוד על 51% בלבד. על פי דרישת סרצ'לייט, ההצבעה תסתיים עד מחרתיים בשעה 9:00 ותוצאותיה יפורסמו עד השעה 14:00

גולן חזני 21:4722.06.19

מחזיקי האג"ח של בי־קום - בעלת השליטה בבזק (26.34%) - יצביעו מחר פעם נוספת בתוך שבוע על ההסכם למכירת השליטה בבזק לקרן סרצ'לייט ולאיש העסקים דוד פורר. הפעם יספיק רוב של 51% בהצבעה כדי שההחלטה תאושר, לאחר שסרצ'לייט נסוגה מדרישתה לרוב של 75%.

 

 

הנסיגה מדרישה זו - שהיתה גם דרך לעקוף את התנגדות בית ההשקעות אלטשולר שחם וחברת הביטוח הראל, שמחזיקות יחד בכ־30% מסדרה ג' של החברה - הביאה לכך שהצעת סרצ'לייט אושרה, שכן הרוב שהושג עמד על 69.8%. אולם חרף האישור, העסקה טרם נחתמה. לפי ההערכות, סרצ'לייט ופורר יצליחו להשיג רוב של 51% בהצבעה הנוספת.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

יו"ר בזק שלמה רודב יו"ר בזק שלמה רודב צילום: אוראל כהן

 

 

הסיבה שמלכתחילה הוחלט לערוך הצבעה נוספת היא שאלטשולר שחם פנה לחברה וטען כי אין אפשרות חוקית לשנות את הרוב הנדרש והמוצהר אחרי שתוצאות ההצבעה פורסמו. בהתאם לפניית בית ההשקעות, בי־קום פנתה לבית המשפט המחוזי בתל אביב על מנת לקבל הנחיות מהנשיא איתן אורנשטיין כיצד לפעול. אורנשטיין קבע כי על החברה לנקוט הליך עצמאי ולעתור על מנת לקבל את הסעדים המבוקשים. בנוסף קבע אורנשטיין כי על בי־קום לפנות לנאמן האג"ח ולבקש את תגובתו לנושא.

 

בעקבות החלטת השופט אורנשטיין, בי־קום והחברה־האם שלה, אינטרנט זהב, יכולות לחתום על העסקה מול סרצ'לייט ופורר — שהיתה אמורה להיחתם כבר ביום חמישי האחרון לאחר שהראל הגיע לפשרה מול סרצ'לייט. אולם בכל זאת הוחלט לקיים הצבעה נוספת, כאשר התנאי של סרצ'לייט הוא שההצבעה תסתיים עד מחרתיים ב־9:00 ושהתוצאות יפורסמו עד 14:00. מחזיקי האג"ח של החברה ובי־קום עצמה קיבלו את התנאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x