$
בורסת ת"א

עסקת בזק מתעכבת: ביהמ"ש הורה למחזיקי בי-קום לקיים הצבעה חדשה

השופט אורנשטיין קיבל את עמדת בית ההשקעות אלטשולר שחם שטען כי קרן ההשקעות סרצ'לייט שינתה את כללי ההצבעה בדיעבד; בתוך כך החתימה על ההסכם צפויה להתעכב במספר ימים נוספים

גולן חזני 12:5521.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, מעכב את החתימה על ההסכם למכירת השליטה בבזק לסרצ'לייט.

 

אורנשטיין הורה היום (ו') לחברת בי-קום, בעלת השליטה בבזק, לקיים הצבעה חדשה בין מחזיקי אגרות החוב, או לחילופין לפנות לבית המשפט בבקשה מסודרת חדשה, לשינוי הרוב שנדרש באסיפת האג"ח לאישור ההסכם.

 

 

 

בכך נוטה אורנשטיין לקבל את עמדת המתנגד היחיד שנותר בין מחזיקי האג"ח סדרה ג' של בי-קום, בית ההשקעות אלטשולר שחם, שמעוניין להעביר את השליטה בבזק למחזיקי האג"ח ולא למכור אותה לגורם חיצוני.

 

השופט אורנשטיין השופט אורנשטיין צילום: שאול גולן

 

אחרי שהמתנגד הנוסף לעסקה, חברת הביטוח הראל, הגיעה לפשרה עם סרצ'לייט והסירה את התנגדותה, התכנסו ביקום ואינטרנט זהב ומחזיקי האג"ח והגיעו לנוסח סופי של ההסכם.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

רגע לפני החתימה אתמול אחר הצהריים התקבל מכתב מאלשטולר שחם ובו נכתב כי ההצבעה לאישור ההסכם בסדרה ג' נערכה מראש לרוב נדרש של 75%, עפ"י דרישת סרצ'לייט, ולא ניתן לשנות בדיעבד אותו לרוב של 51% כפי שסרצ'לייט הסכימה לאחר ההצבעה, כדי לאפשר את אישור ההסכם. זאת מאחר שהרוב שהתקבל לבסוף בהצבעה היה של 69.8%, כלומר מתחת לרף הראשוני שנקבע.

 

אלטשולר טענה כי לא ניתן לשנות את כללי ההצבעה בדיעבד ובמידה והיה נקבע רוב של 51% מראש, יתכן שמצביעים נוספים שלא הגיעו, היו מגיעים, או שאחרים היו משנים את הצבעתם. אלטשולר טענה שיש לקיים הצבעה חדשה.

 

חברת בי-קום שלא רצתה לקחת על עצמה את החשיפה להחלטה כזו פנתה לבית המשפט בבקשה לקבל הוראות כיצד לנהוג וקיוותה שאורנשטיין יורה על שינוי תנאי ההצבעה, וקבלת התוצאות.

 

אורנשטיין החליט שלא לקבל זאת, ובהודעה שמסר היום קבע כי על החברה לבצע הצבעה חדשה, או לפנות בעתירה חדשה, שלא במסגרת העתירה הקודמת שניתנה סביב הקונפליקט עם מחזיקי האג"ח סידרה ב'. אורנשטיין הורה גם לנאמן האג"ח למסור עמדתו בעניין לחברה. הנאמן ככל הידוע מתנגד לשינוי ההצבעה בדיעבד.

 

על פי הערכות, החתימה על ההסכם תתעכב ביומיים-שלושה נוספים ויתכן שתיערך הצבעה חדשה, אם כי קשה לראות מצב שבו המחזיקים לא יעניקו את הרוב הנדרש לאישור ההסכם, 51%. בעיקר אחרי שהראל הצטרפה לתומכים ואלטשולר שחם עם 15% מהסדרה נותרה בדיעבד המתנגדת היחידה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x