$
שוק ההון

ביקושים של 3.4 מיליארד שקל בהנפקת מקורות: גייסה מיליארד שקל באג"ח

חברת המים הממשלתית גייסה שתי סדרות אג"ח שיסחרו בבורסת ת"א; יו"ר מקורות: "ההנפקה צפויה לסייע למקורות לעמוד ביעדי פיתוח משק המים"

ליאור גוטמן 15:2819.06.19

חברת המים הממשלתית "מקורות" השלימה אתמול (ג') את השלב המוסדי במסגרת הנפקת אגרות חוב סחירות בסך של כמיליארד שקלים - מה שיהפוך את "מקורות" לגוף מדווח, בדומה לחברת החשמל, רכבת ישראל או נתיבי גז.

 

לפי התכנון הראשוני, ביקשה מקורות לגייס חוב בהיקף של כ-800 מיליון שקל, אולם ביקושים של עד 3.4 מיליארד שקל הגדילו את היקף הגיוס לכמיליארד שקל.

 

גיוס החוב יתבצע באמצעות הנפקת שתי סדרות אג"ח צמודות, בעלות מח"מ (מחזור חיים ממוצע) שונה:

 

בסדרה 10, המח"מ יהיה ל-6.5 שנים, כאשר פירעון הקרן יבוצע בתשלומים שווים בשנים 2023-2027. בסדרה זו הביקושים שהתקבלו היו סך כ-1.2 מיליארד שקל והחברה נענתה להזמנות בסך 328 מיליון שקלים בריבית בשיעור 0.1%, המשקפת מרווח של כ-0.5% מעל אג"ח ממשלתי במח"מ דומה.

 

בסדרה 11 המח"מ נקבע ל-15 שנים, כאשר פירעון הקרן יבוצע בתשלומים שווים (למעט האחרון) בשנים 2021-2053. לפי מקורות כאן עמדו הביקושים על סך כ-2.2 מיליארד שקל והחברה נענתה להזמנות בסך 670 מיליון שקל בריבית בשיעור 2.08%, המשקפת מרווח של כ-1.25% מעל אג"ח ממשלתית במח"מ דומה.

 

מרדכי מרדכי - יו"ר מקורות מרדכי מרדכי - יו"ר מקורות צילום: מיקי נועם אלון

 

יו"ר מקורות, מרדכי מרדכי, התייחס להנפקה ואמר ש"מדובר במהלך היסטורי ברמה הלאומית. ההנפקה המוצלחת צפויה לסייע ל'מקורות' לעמוד ביעדי פיתוח משק המים, תוך שמירה על חוזקה ואיתנותה הפיננסית של החברה."

 

מנכ"ל מקורות, אלי כהן, הוסיף ש"החברה זכתה לביקושים הגבוהים פי כ-5 מהסכום שהתכוונה לגייס במקור. כתוצאה מהביקושים הגבוהים, החליטה החברה על הגדלת סכום הגיוס מ-700 מיליון לכמיליארד שקל".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x